تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 خرداد 1402 - 8:44
کد خبر : 149154

جلسه فصلی ومشترک فراجا ومجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان برگزار گردید./تصاویر

جلسه فصلی ومشترک فراجا ومجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان برگزار گردید./تصاویر

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ جلسه فصلی ومشترک فراجا و مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان با حضور فرمانده فراجا استان ومعاونین و رئیس واعضای شورای عالی مجمع وباحضور حجت الاسلام والمسلمین مظاهری دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ جلسه فصلی ومشترک فراجا و مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان با حضور فرمانده فراجا استان ومعاونین و رئیس واعضای شورای عالی مجمع وباحضور حجت الاسلام والمسلمین مظاهری دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان برگزار گردید .

در این جلسه سردار دکتر جواد استکی رئیس مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ضمن تبریک ولادت با سعات امام رضا(ع) اظهار داشت: مسئولین فرهنگی کشور اگر در طول سال های اخیر به وظیفه اصلی خود عمل کرده بودند امروز دچار هنجار شکنی ها در سطح جامعه نبودیم ترک فعل ها باعث شده است که معضلاتی در جامعه فراهم شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ابلاغ وزیر کشور در خصوص مباحث عفاف وحجاب وظیفه همه دستگاه ها اجرای آن می باشد ووظیفه همه ما وخصوصا آحاد مردم مطالبه گری از مسئولین است که به نحو احسنت اجرایی شود .

دکتر استکی به اهمیت مطالبه گری اشاره وبیان داشت:  یکی از منویات رهبری بزرگوار این است که نگذاریم پرچم آرمانخواهی ومطالبه گری بر روی زمین قرارگیرد در این راستا یکی از وظایف مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر که یک نهادمردمی است مطالبه گری از مسئولین می باشد که در این زمینه مردم پای کار آمده اند و این مطالبه گری ها باعث پویایی ورشد نظام اسلامی خواهد بود.

رئیس مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر به روحیه معنوی واعتقادی مردم اشاره وافزود: هرجا مردم پای کار آمدند پیشرفت ها وموفقیت های بسیار زیادی حاصل شده است واین بخاطر روحیه معنوی و اعتقادی و ایمان بخدای مردم است که خداهم آنهارا یاری می کند در دفاع مقدس مردم بودند که به صحنه آمدند  و با به صحنه آمدن مردم معادلات دشمن ونفوذی های دشمن مثل بنی صدر خائن را درهم شکست و تغییر داد.

دکتر استکی به نقشه دشمن اشاره واظهار داشت: دشمن با تمام توان در مبارزه با نظام اسلامی  در میدان حضور دارد وامروز سرمایه گذاری دشمن روی نسل جوان ونوجوان است که باید مسئولین در این راستا تلاشی جدی داشته باشند .

وی به امید آفرینی در جامعه اشاره وافزود: امید آفرینی یکی از وظایف همه مسئولین است که با تلاش مضاعف در رفع مشکلات مردم انجام وظیفه نمایند بحمدالله در طول مدت کوتاهی با برنامه ریزی هایی که شد بیش از ۲۰۰نفر جوان جذب مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان شده اند که این بخاطر روحیه مطالبه گری و امید آفرینی در جامعه صورت گرفته است.

دکتر استکی به حضور حجت الاسلام والمسلمین مظاهری وقبول مسئولیت دبیری ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اشاره وبیان داشت: با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظاهری بعنوان دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان یک حرکت وتحولی در قالب تعامل با دستگاه ها وهمچنین در موضوع گشت ارشاد مسئولین و مسائل عفاف حجاب صورت گرفته است که حضور این روحانی مبارز و دغدغمند باعث امید آفرینی در جامعه وهمچنین در دل مردم مومن وانقلابی اصفهان شده است.

وی به نقش تشکلات مردمی در محلات اشاره وگفت: باید در محلات تشکلاتی را راه اندازی نماییم تا علاوه بر رسیدگی به مشکلات مردم، در مسائل امنیتی و مهم تر فرهنگی آن محله هم فعال باشند و بعنوان متولی محله برای جامعه اسلامی تلاش کنند.

سردار استکی به فعالیت های فراجا اشاره وافزود: ماموریت های فراجا بسیار زیاد است که یکی از موارد آن مبارزه با مفاسد اخلاقی می باشد که مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر همیشه خودرا در کنار نیروی انتظامی می داند و بحمدالله همکاری های بسیاری خوبی هم صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همه آحاد مردم وظیفه دارند که در همه عرصه ها مروج معروفات باشند ودر مبارزه بامنکرات باتذکر لسانی آنهم با زبان لین وبعد با مطالبه گری در برطرف شدن منکرات تلاش نمایند.

دکتر استکی درپایان افزود: دشمن همیشه دنبال نا امنی وراه اندازی اغتشاش در کشورمی باشد که باید با تلاش مضاعف ومجاهدانه جلو این نا امن سازی های دشمن را بگیریم البته دشمن از اعتقادات قوی و ایمان بخدای مردم والطاف خداوند غافل است، وظیفه ما هم افزایی وهماهنگی وتعامل است که با این هم افزایی بزرگترین وتاثیر گذارترین کارها صورت خواهد پذیرفت.

 

همه مسئولین در ارتباط با احیای فریضتین امربه معروف ونهی از منکر کوتاهی کرده اند.

در ادامه این جلسه سردار محمد رضا میر حیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: همه مسئولین در ارتباط با فریضتین امربه معروف ونهی از منکر کوتاهی کرده اند و این دو اصل را به فراموشی سپرده اند که باید تلاش جدی در احیای آن در جامعه اسلامی داشته باشیم البته مردم همیشه امربه معروف می کنند و جلوتر از مسئولین حرکت می کنند.

وی تصریح کرد: باید فعالیت ها در راستای تقویت همدلی بین نیروهای انقلاب و دغدغمند جامعه باشد تا خدای ناکرده شکافی بین آنها صورت نگیرد.

سردار میرحیدری به پشت صحنه هنجار شکنی وبدپوششی درجامعه اشاره وافزود: دشمن با تمام توان در خصوص بد پوششی و برهنگی در جامعه اسلامی ایران تلاش می کند وسرمایه گذاری زیادی را انجام داده کسانی که کشف حجاب می کنند ویا با پوشش های ناهنجارحضور در مکان ها عمومی دارند ساماندهی شده از سوی دشمن است که باید به جد با آنها برخورد شود.

وی در پایان گفت: باید طرح سلمان محمدی(ص) که یک طرح اعتقادی و اجتماعی می باشدو در آن طرح پاسخ به شبهات را صورت می داد را با یک روش نوین دوباره در مکان های مختلف راه اندازی نماییم.

گشت ارشاد مسئولین از مهم ترین فعالیت های ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر می باشد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن مظاهری دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت:نیروهای مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر همه بسیجی وار پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده ودر برنامه ها مجاهدت می نمایند.

وی تصریح کرد: نگاه ستاد امربه معروف ونهی از منکر یک نگاه هم افزایی و تعامل با نیروهای انقلاب در جهت پیشبرد اهداف نظام وانقلاب اسلامی در مسئله امربه معروف ونهی از منکر ومطالبه گری می باشد.

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به گشت ارشاد مسئولین اشاره وافزود: در حوزه گشت ارشاد مسئولین که یکی از مهم ترین فعالیت های ستاد امربه معروف ونهی از منکر می باشد تاکنون چند مدیر کل، رئیس اداره وفرماندار را بخاطر ترک فعل وبا توجه به تذکر به مسئولین ارشد این ادارات به دستگاه قضایی معرفی کرده ایم .

حجت الاسلام مظاهری به ظرفیت های مردمی اشاره وبیان داشت: ظرفیت های مردمی یک بازوی توانمند برای همه نهاد ها خصوصا ستاد امربه معروف ونهی از منکر می باشد  که باید این ظرفیت های مردمی را حفظ و حمایت کنیم و آنها را ساماندهی و پشتیبانی نماییم .

وی در پایان اظهار داشت: بحمدالله ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان تعاملات خوبی را با نیروی انتظامی خصوصا پلیس امنیت اخلاقی واماکن دارد که در این همکاری وتعاملات باعث رسیدگی به بسیاری از گزارشات مردمی از هنجار شکنی ها در جامعه شده است.

 

ثبت نام در مجمع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.