تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مرداد 1401 - 15:21
کد خبر : 148828

دکتر استکی:سازمان بازرسی نقش مهمی در جلوگیری از تصمیمات اشتباه مدیران دارد/طباطبایی مهریزی:آب مهمترین مسأله اصفهان و کشور است

دکتر استکی:سازمان بازرسی نقش مهمی در جلوگیری از تصمیمات اشتباه مدیران دارد/طباطبایی مهریزی:آب مهمترین مسأله اصفهان و کشور است

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ صبح امروزجلسه مشترک سازمان بازرسی استان اصفهان و مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر با حضور سید محمد مهدی طباطبایی مهریزی رئیس منطقه ۶ بازرسی کل کشور وبازرس کل استان اصفهان و دکتر جواد استکی رئیس مجمع  برگزار گردید. در این

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ صبح امروزجلسه مشترک سازمان بازرسی استان اصفهان و مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر با حضور سید محمد مهدی طباطبایی مهریزی رئیس منطقه ۶ بازرسی کل کشور وبازرس کل استان اصفهان و دکتر جواد استکی رئیس مجمع  برگزار گردید.

در این جلسه دکتر استکی به تفاهم نامه همکاری سازمان بازرسی و مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اشاره واظهار داشت: تفاهم نامه مبنای همکاری مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر و سازمان بازرسی استان اصفهان می باشد وباتوجه به اینکه مجمع یک نهاد مردمی می باشد وتمام اعضای  این نهاد از دغدغه مندان می باشند گزارشاتی که ارجاع می شود همه برای جلوگیری از فساد در جامعه اسلامی می باشد.

وی افزود: وظیفه ذاتی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر احیای فریضتین امربه معروف ونهی از منکر است که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت احیای این دو فریضه این نهاد مردمی  تشکیل شده است.

سردار استکی به بی تفاوتی جامعه نسبت به این امربه معروف ونهی از منکر اشاره وبیان داشت: بی اهمیتی جامعه اسلامی نسبت به امربه معروف ونهی از منکر باعث قانون گریزی و تصمیم های نادرست در بخش های اجرایی جامعه می شود که باعث مشکلات بسیار متعدد برای جامعه می شود که همه مردم را درگیر این مشکلات خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اشاعه فرهنگ امربه معروف ونهی از منکر در جامعه یک وظیفه همگانی  در تمام ابعاد در جامعه می باشد.

رئیس مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر اصفهان به همکاری مجمع با نهاد ها ا شاره و گفت: هدف همکاری با نهاد ها وتفاهم نامه های همکاری با آنها احیای فریضتین امربه معروف ونهی از منکر  ومطالبه گری از ترک فعل ها که باعث فساد در جامعه می شود می باشد واین کار با حضور مردم وسازمان های مردم نهاد امکان پذیر است چرا که هر جا مردم در صحنه بودند کارها هم زودتر و هم خیلی سهل تر انجام گرفته است .

وی افزود:در نظام جمهوری اسلامی ایران اصول مشخص است ولی متاسفانه با تغییر دولت ها ومسئولین اجرایی کشور به واسطه سلایق مختلفی که دارند باعث می شود راهبرد های دولت نسبت به اصول ها تغییر پیدا کند واین سلایق مختلف در مسئولین وبعضا نمایندگان مجلس باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی در کشوروهمچنین گاهی باعث جلوگیری از پیشرفت طرح ها وپروژه ها شده است.

رئیس مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به اهمیت احیای زاینده رود اشاره وافزود:احیای زاینده رود دائم از مطالبات اصلی ما می باشد و از همه مسئولین اجرایی کشور ونمایندگان مجلس می خواهیم که بدون در نظر گرفت مسا ئل قوم گرایی ومنطقه گرایی به فکر منفعت کشور باشند وباتوجه به اهمیت فلات مرکزی کشور از تصمیماتی که به ضرر مردم وکشاورزان  و همچنین  زاینده رود می باشد بپرهیزند.

دکتر استکی به نقش مهم سازمان بازرسی کشور در تصمیمات واجرای آن اشاره و اظهار داشت: ساز مان بازرسی نقش بسیار مهمی در تصمیمات مدیران و اجرای آنها دارد که باید جلو تصمیمات اشتباه وغلط گرفته شود ومجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان آمادگی هر گونه همکاری را با سازمان  بازرسی استان به صورت جهادی وافتخاری را دارد.

وی در پایان به نقش بسیار مهم فرهنگ جامعه اسلامی اشاره وافزود: اشاعه فرهنگ غنی اسلامی در جامعه یکی از مطالبات مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر است که همه مسئولین فرهنگی خصوصا آموزش و پرورش باید اهتمام بیشتری را دراین عرصه داشته باشد دشمن با تمام توان برای ضربه زدن به اعتقادات مردم تلاش می کند ماهم باید با پیش بینی ها و آینده نگری ها پیشگیری کنیم از ضربه زدن به اعتقادت که پیش بینی بهتر از پیشگیری و پیشگری بهتر از درمان است.

 

در ادامه  این جلسه سید محمد مهدی طباطبایی مهریزی رئیس منطقه ۶بازرسی کل کشور وبازرس کل استان اصفهان به اهمیت زیر ساخت های اجرای طرح ها در کشور اشاره وافزود: برای هر کار مبانی وچهار چوب و وظایفی تعیین شده است که باید انجام شود و انجام هر طرحی مستلزم فراهم شدن زیر ساخت های آن طرح می باشد تا مردم از اجرای آن آسیب نبینند.

وی به اهمیت کارشناسی شده بخشنامه ها و دستورالعمل ها برای اجرا اشاره واظهار داشت:در تصمیمات توجه به مبانی دقیق کارشناسی و فنی ضروری است تا در اجرا هم شاهد نتیجه موثر باشیم و هم پیشگیری از سوء استفاده های ابزاری توسط عده ای خاص نماید.

بازرس کل استان اصفهان به تصمیمات مسئولین اشاره وبیان داشت: تصمیماتی که گرفته می شود باید منافع مردم در آن دیده شود امروز مسئله آب وکشاورزی،محیط زیست، فرونشست زمین و مسائل فرهنگی واجتماعی از مهم ترین مسائل استان اصفهان و به نحوی مسائل کشور محسوب می شود که باید به جد به آنها پرداخته شود.

طباطبایی مهریزی به طرح های نیم تمام تامین و انتقال آب اشاره وگفت: از طرفی طرح های تامین و انتقال آب سال های سال است که معطل مانده است و از طرفی منابع آبی استان بدون استفاده و بهره برداری به خارج از استان و نهایتا به دریا می ریزد لذا مدیریت موثر جهت بهره برداری بهینه در استان لازم و ضروری است. ایشان با اشاره به اهتمام دولت در رفع مشکلات گفت: یکی دیگر از مشکلات بارگزاری های جدید می باشد که باید متوقف شود.

وی تصریح کرد:مطالبات کشاورزان منطقی وبه حق است وباید همه در جهت احقاق حق آنها تلاش کنیم امروز فلات مرکزی مشکل آب دارد مسئولین امر در تصمیمات خود در اجرای ضوابط می بایست مشکلات را هم لحاظ نمایند و با توجه به شرایط استثناهایی در این خصوص قائل شوند.

بازرس کل استان اصفهان به اهمیت مسئله عفاف وحجاب اشاره وافزود: مسئله عفاف وحجاب در جامعه اسلامی یک مسئله شرعی وقانونی می باشد که همه موظف به رعایت آن هستند و توجه ادارات ونهاد های دولتی به مسئله بیش از پیش ضروری است و یکی از موارد توجه به قانون و انجام دقیق تکالیف خصوصی و عمومی در دستگاه می باشد.

وی تصریح کرد: مدیر اداره باید تمام وقت و در تمام شبانه روزدر خدمت مردم باشد اینکه یک روز هفته جهت ملاقات مردمی اختصاص داده شود و در طول هفته مراجعه مردم نداشته باشند، این امر با مبانی تفکر انقلابی و جهادی مغایر است . تکریم ارباب رجوع در ادارات ونهاد ها یک وظیفه قانونی برای همه مدیران و کارمندان است وباید بدانند که همه نوکر وخادم مردم هستیم وبرای رفع مشکلات مردم وخصوصا مراجعین به ادارات با تمام توان در جهت رضایت مردم تلاش کنیم.

طباطبایی مهریزی به برخورد وتصمیمات مسئولین اشاره وافزود: برخوردوتصمیمات وعمل مسئولین مستقیما در جامعه تاثیرگذار می باشد و باید توجه داشته باشیم مدیون خون شهدا و ایثارگری های ایثار گران هستیم لذا علاوه بر تکلیف قانونی، تکلیف شرعی و اخلاقی هم داریم.

وی در خصوص مسائل فرهنگی بیان داشت: مسائل فرهنگی واعتقادی باید از خانواده ها شروع و در آموزش وپرورش به عنوان  مهم ترین وظیفه آن تربیتی است تکمیل شود لذا باید تلاش جدی تری نسبت به قبل در این امر داشته باشد و ایجاد سازوکارهای مناسب و موثر از جمله احیاء مربی پرورشی در مدارس اقدام شود.

بازرس کل استان اصفهان  با توجه  به لزوم استفاده از ظرفیت تشکلها و … در همه دستگاه ها به اهمیت همکاری با مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر اشاره وافزود:مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر یک مجموعه  مردم نهاد است که در عرصه های مختلف مطالبه گری های بحقی را در دفاع از حقوق مردم ونظام اسلامی دارد  و بازرسی کل استان  آماده هرگونه همکاری را با این نهاد ارزشی و مردمی دارد.

 

ثبت نام در مجمع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.