نماز جمعه از برکات پیروزی انقلاب اسلامی و خروج از طاغوت است

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی شامگاه دوشنبه در جمع مردم قیدار با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت، افزود: برنامه های ارائه شده برای بزرگداشت دهه کرامت کامل و جامع بوده و این برنامه ها تنها طرح های  روی […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی شامگاه دوشنبه در جمع مردم قیدار با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت، افزود: برنامه های ارائه شده برای بزرگداشت دهه کرامت کامل و جامع بوده و این برنامه ها تنها طرح های  روی کاغذ نباشد و کار عملیاتی صورت گیرد.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: برنامه های دهه کرامت باید به خوبی  و با جشن و سرور برگزار شود و سیره و رفتار اهل بیت در این دهه به خوبی در جامعه ترویج و تقویت شود. 

خاتمی بر تقویت حضور پرشور جوانان در نماز جمعه تاکید کرد و گفت: نماز جمعه از برکات پیروزی انقلاب اسلامی و خروج از طاغوت است و نماز جمعه قرار گاه ایمان و اخلاق و سنگر عبادی و سیاسی است. 

وی  بر ترویج فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد و افزود: خوشبختانه در استان زنجان این فرهنگ به خوبی اجرا می شود و  توجه به بحث نماز در تقویت ارزش‌های معنوی و دینی جامعه بسیار موثر است و در کاهش آسیبهای اجتماعی هم موثر است و باید این فرهنگ در جامعه ترویج و تبلیغ شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان از عملکرد ستاد اقامه نماز تقدیر کرد و گفت: ستاد اقامه نماز برای تقویت این فریضه مهم باید برنامه‌ریزی‌های مدون و کارشناسی شده را در دستور کار قرار دهد.

خاتمی  با قدردانی ازمدیران دستگاههای اجرایی در ترویج فرهنگ نماز، گفت: خوشبختانه در استان زنجان فعالیت ستاد اقامه نماز در بحث تقویت نماز بسیار خوب بوده است.

وی تصریح کرد: ترویج و تقویت فرهنگ نماز نیاز به یک عزم همگانی دارد و ستاد اقامه نماز نهاد دستوری نیست ویک نهاد خود جوش است و نه بودجه دارد ولی فعالیت های خوبی را انجام می دهد و خوشبختانه در استان ستاد اقامه نماز اقدامات و فعالیت های خوبی در بحث ترویج نماز انجام داده است.