مرزبانی کردستان بیش از یک هزار میلیارد ریال کالای قاچاق کشف کرد

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از ایرنا سردار علیرضا مرزبانی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق کشف شده در سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱.۱ برابر (۱۱۱ درصد) رشد داشته است. وی اضافه کرد: در این راستا […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از ایرنا سردار علیرضا مرزبانی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق کشف شده در سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱.۱ برابر (۱۱۱ درصد) رشد داشته است.

وی اضافه کرد: در این راستا ۲ هزار و ۸۸ پرونده تشکیل شده و ۶۸ نفر نیز از قاچاقچیان دانه درشت دستگیر و پس از محاکمه قضایی روانه زندان شده اند.

۱۹ هزار راس دام قاچاق در کردستان کشف شد 

وی با اشاره به اینکه برخی کالاهای قاچاق با هدف دست درازی به سفره مردم و کوچک کردن آن انجام می شود، یادآور شد: در این زمینه مرزبانان از خروج ۱۸ هزار راس دام سبک و سنگین از مرزهای کشور شدند.

سردار مرزبانی افزود: باور داریم قاچاق دام در چند سال گذشته به صورت سازماندهی شده در خارج از کشور مدیریت می شود که با کشفیات امسال بسیاری از این نقشه ها خنثی شد.

فرمانده مرزبانی کردستان اظهار داشت: کشف ۷۳ هزار و ۵۵۰ دلار، ۳۲ میلیون دینار عراقی، ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار قلم انواع دارو و ۴۴۰ هزار لیتر سوخت از دیگر کشفیات مرزبانی در سال جاری است.

کردستان استانی مرزی دارای ۲۲۷ کیلومتر مرز با کشور عراق در سه شهرستان سروآباد، مریوان و بانه است به همین دلیل از مبادی ورودی انواع کالای قاچاق به داخل کشور شناخته می‌شود.