۱۰۱ میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان کشف شد

سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی دو روز گذشته سه عملیات موفق کشف کالای قاچاق در استان انجام شده که شامل عملیات کشف البسه در دیواندره و لوازم خانگی در سروآباد بوده است. وی افزود: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا سروآباد با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی […]

سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی دو روز گذشته سه عملیات موفق کشف کالای قاچاق در استان انجام شده که شامل عملیات کشف البسه در دیواندره و لوازم خانگی در سروآباد بوده است.

وی افزود: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا سروآباد با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی از جا به جایی محموله کالا قاچاق توسط قاچاقچیان مطلع و بلافاصله بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: این مأموران در عملیات مشترک با مرزبانی شهرستان مریوان محل تردد قاچاقچیان را شناسایی و در عملیات هوشمندانه ای آنان را غافلگیر کردند و قاچاقچیان با مشاهده مأموران دو دستگاه خودرو تویوتا خود را رها کرده و متواری شدند.

وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از خودروهای به جا مانده تعداد ۴۷ دستگاه تلویزیون در سایزهای مختلف کشف شد و کارشناسان ارزش کالای کشف شده را بیش از پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

سردار آزادی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در یک عملیات جداگانه مأموران انتظامی شهرستان سروآباد حین کنترل خودروهای عبوری از یک دستگاه اتوبوس ۲۰ دستگاه پنل کولر گازی و دو دستگاه تلویزیون به ارزش دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کشف و یک نفر متهم را دستگیر کردند.

وی افزود: در یکی از محورهای مواصلاتی دیواندره نیز از یک دستگاه خودروی سواری در حال عبور مأموران پلیس آگاهی این شهرستان موفق به کشف سه هزار و ۶۷۵ ثوب کلاه نقابدار و ۲۰ عدد کوله پشتی خارجی به ارزش دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال شدند و یک نفر نیز در این ارتباط دستگیر و روانه زندان شد.