ضرورت توجه به زنجیره‌های تولید و کارآفرینی برای قرار گرفتن در مسیر صادرات

سردار غلامرضا سلیمانی طی سخنانی در مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی گفت: خسارت‌هایی که از مسیر اقتصادی که در از سه دهه گذشته از دولت سازندگی شروع شد و تداوم پیدا کرد باعث لرزش دیوارهای اقتصاد کشور شد.چهارمین مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی پنج‌شنبه با حضور ۶۰ تشکل فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی […]

سردار غلامرضا سلیمانی طی سخنانی در مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی گفت: خسارت‌هایی که از مسیر اقتصادی که در از سه دهه گذشته از دولت سازندگی شروع شد و تداوم پیدا کرد باعث لرزش دیوارهای اقتصاد کشور شد.
چهارمین مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی پنج‌شنبه با حضور ۶۰ تشکل فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی در مجتمع حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد.
در این نشست که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس ‌سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، ۶۰ تشکل فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی به بیان دیدگاه‌های خود برای تحقق اقتصاد مردمی پرداختند.
رئیس ‌سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در این نشست، گفت: در فرهنگ غنی اسلامی ما مبانی فکری و اعتقادی بسیار روشنی برای جهاد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی مردم‌سالار وجود دارد و از اندیشه‌های بلند انقلابی امامین انقلاب اسلامی برخورداریم.
وی با بیان اینکه امام توانست با مدیریت الهی و مردمی ولایت فقیه چالش بزرگ جنگ را به یک گنجینه برای انقلاب تبدیل کنند، اظهار داشت: مردم باید در همه امور سالار خودشان باشند.
سردار سلیمانی با ‌اشاره به اینکه مدل اقتصادی که بعد دفاع مقدس اعمال شد خسارت‌های سنگینی به ملت وارد کرد، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی حجم سنگینی از خدمات را انجام داده و می‌دهد و تحیربرانگیز است و این در حالی است که در شهرهای ما حجم عظیمی از ساختمان‌های دولتی ساخته می‌شود که در معیشت مردم تاثیری ندارند و سفره مردم را می‌بلعند.
رئیس ‌سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه خسارت‌هایی که از مسیر اقتصادی که از سه دهه گذشته از دولت سازندگی شروع شد و تداوم پیدا کرد، باعث لرزش دیوارهای اقتصاد کشور شد، بیان کرد: وقتی زلزله و سیل رخ می‌دهد همه تلاش می‌کنند تا کمکی بکنند و این در حالی است که خسارت‌هایی که این روش اقتصادی به کشور ما زده، قابل مقایسه با سیل‌ها و زلزله‌ها و تخریب‌ها نیست.
وی با ‌اشاره به اینکه روزی که کارگزاران سازندگی سکان اداره کشور را برعهده گرفتند رهبر انقلاب فرمودند برنامه‌های توسعه نباید منجر به له شدن محرومین زیر چرخ‌های توسعه شود، تصریح کرد: سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی همان زمان رسما مصاحبه کرد و گفت که له شدن بخشی از مردم در زیر چرخ‌های توسعه اجتناب‌ناپذیر است. آن الگو جز فقر و تبعیض و رانت و اختلاف طبقاتی و توزیع غلط ثروت دستاورد دیگری ندارد.
به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از فارس، وی افزود: اگر خطر بزرگی مثل زلزله و سیل احساس کنیم و تلاش کنیم همه جوان‌ها و ظرفیت‌ها را فارغ از دیوانسالاری سازماندهی کنیم به سرعت به موفقیت می‌رسیم.
رئیس‌ سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه توانایی اینکه هر جوانی که می‌خواهد در عرصه اقتصاد کشور شاغل باشد آمادگی آموزش داریم تصریح کرد: می‌توانیم زنجیره‌های تولید را حمایت کنیم و بسترهایی ایجاد کردیم که بدون تصدی‌گری از سرخوشه‌های تولید و کارآفرینی حمایت کنیم تا در مسیر صادرات قرار بگیرند.
سردار سلیمانی ضمن تاکید بر اینکه باید برای فرهنگ کار و تولید هم برنامه داشته باشیم، اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی در حال تهیه طرحی هست که در سال ۱۴۰۰ هر سربازی در سپاه که از خدمت فارغ می‌شود علاقه‌مندی خود را به شغلی را به ما اعلام کند.
گفتنی است مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ و در پی توصیه رهبر معظم انقلاب به ایجاد اقتصاد مقاومتی با مشارکت بسیج مستضعفین، حوزه‌های علمیه و ستاد ائمه جمعه شکل گرفت. تشکیل حلقه‌های علمی، آموزش فعالان اقتصادی، شناسایی تشکل‌های جدید مردمی و تشکیل کمیته‌های استانی از جمله اهداف و چشم‌اندازهای این جبهه مردمی است.