ایستادگی ملت در کنار مقام معظم رهبری باعث عقب‌نشینی دشمنان اسلام از مواضع حیله‌گرانه شد

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های  استان تهران ،  حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی امام‌جمعه شهرری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد ضمن تبریک ۲۷ رجب مبعث رسول اکرم (ص) […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های  استان تهران ،  حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی امام‌جمعه شهرری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد ضمن تبریک ۲۷ رجب مبعث رسول اکرم (ص) به نمازگزاران اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل بعثتی جدید و دایه‌دار بعثت نبوی است که در لوای آن با صبر، مقاومت و ایستادگی می‌توان دشمنان را شکست داده و به پیروزی نهایی رسید.

وی با اشاره به لزوم شرکت در روز نیکوکاری افزود: در سال گذشته به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا مردم آسیب‌های زیادی دیدند اما خیران و نهادهای مختلف نیز کنار ننشستند و برای کمک به آسیب دیدگان پای کار آمدند اما در شرایط فعلی و در آستانه نوروز باید تلاش کنیم تا این اقدامات بیش از گذشته ادامه داشته باشد.

امام‌جمعه شهرری در ادامه اذعان داشت: بیانات مسئولان نظام سبب عقب‌نشینی سه کشور اروپایی شد که برای حمایت از آمریکا و تصویب قطعنامه علیه ایران اقدام کرده بودند. واکنش به‌موقع مسئولان بار دیگر نشان داد ایستادگی و مقاومت ما منجر به موفقیت شد و هر زمانی ما کوتاه آمدیم دشمن سوءاستفاده کرد.

وی تصریح کرد: بایدن ادامه راه ترامپ را خواهد رفت لذا مردم نباید در ایستادگی و مقاومت خود خللی وارد کنند و دشمن بداند که ملت ایران سازش نمی‌پذیرد و قرآن هم نوید پیروزی این مسیر را داده است.

امام جمعه زاهدان: مسئولان قوای سه‌گانه برای مقابله با مافیای سوخت تلاش کنندامام جمعه همدان: بازار در مواردی به جولانگاه سودجویان تبدیل شده است/تشکیل صف‌های طولانی برای تامین اقلام مصرفی در شأن مردم نیستامام جمعه شهرکرد: تداوم کمک‌های مؤمنانه اکنون بیشتر نیاز است

 همت، تلاش و برنامه‌ریزی اساسی و جهادی نیاز اصلی کشور است 

حجت‌الاسلام محمود نورپور امام‌جمعه گلستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به اهمیت و برکات انفاق اظهار داشت: انفاق فی سبیل الله و رسیدگی به محرومان و دردمندان کلید رزق و روزی، کفاره گناهان، اندوخته و سرمایه روز قیامت است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت مبعث پیامبر اعظم (ص) افزود: پیام‌آور وحدت، مهر و شفقت و مظهر همه کمالات و زیبایی مبعوث شد تا جامعه را هدایت، نورانی و در حوزه اخلاق، رفتار و اعتقاد پالایش و تزکیه کند.

امام‌جمعه گلستان با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در رابطه با فعال‌سازی سانتریفیوژ چرخش چرخ اقتصاد گفت: در این ۸ سال نه سانتریفیوژ به طور کامل چرخید و نه چرخ اقتصاد بلکه فقط مردم خسارت دیدند و نه‌تنها چرخ اقتصاد نمی‌چرخد بلکه گرانی و تورم افسارگسیخته مردم را می‌آزارد.

وی تصریح کرد: مردم با قبول برجام و عمل به تعهدات کشور و انرژی هسته‌ای خسارات زیادی را متحمل شدند که جبران آن آسان نیست و همچنین دشمن عزت و غرور ملی ما را نیز تحقیر و خدشه‌دار کرد.

نورپور بیان کرد: ما در برابر خروج قلدرانه آمریکا از برجام دست روی دست گذاشتیم و چشم به اروپا و وعده سرخرمن آن‌ها دوختیم که نتیجه این انفعال و ضعف عملکرد و مماشات از سوی دولت گستاخ‌تر شدن طرف‌های مقابل است.

امام‌جمعه گلستان خطاب به رئیس‌جمهور گفت: البته ماهم اعتقاد داریم که کشور و ملت غیور ما این قدرت را دارد که سیاستی اتخاذ کند که سانتریفیوژ و چرخ اقتصاد بچرخد و دشمن نیز مأیوس شود اما این مهم زمانی محقق می‌شود که ما مرعوب دشمن نباشیم و مدیریت اجرایی کشور با روحیه جهادی و انقلابی اداره شود.

وی ابراز داشت: ایران کشور ثروتمندی است و ما می‌توانیم مشکلات خود را اعم از مشکلات معاش، اقتصاد و کشاورزی را حل کنیم، همت و تلاش و برنامه‌ریزی اساسی و جهادی نیاز اصلی کشور است.

نورپور در پایان خاطرنشان کرد: منابع انسانی که در عرصه موشکی، هسته‌ای، نانو، سلول‌های بنیادی، هوا و فضا و تولید واکسن کرونا افتخار آفریدند حالا نیز می‌توانند مشکلات اقتصادی و گرانی را در کشور برطرف کنند.

  حمایت مردم از رهبری بار دیگر باعث عقب‌نشینی دشمنان شد  

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن لزومی در خطبه‌های عبادی سیاسی و دشمن‌شکن این هفته با اشاره به عقب‌نشینی دشمنان اسلام از مواضع حیله گران خود در سازمان ملل اظهار داشت: ۳ کشور اروپایی درصدد آزار بیشتر جمهوری اسلامی بودند، اما ایستادگی ملت در کنار رهبری و به طبع تبعیت مسئولان نظام باعث عقب‌نشینی دشمنان و پس گرفتن بیانیه شوم در ۲۴ ساعت قبل از تشکیل جلسه شد.

وی افزود: امروز رهبر و ملت سربلند هستند و مسئولان با انجام وظایف خود در چارچوب قانون و حفظ کرامت جمهوری اسلامی قدردان ملت و رهبری باشند.

لزومی در ادامه گفت: هرجا پابه‌پای رهبری حرکت کردیم سربلند و پیروز بودیم و هرجا کوتاهی و سستی صورت گرفت، دشمنان توانستند رخنه کنند و مشکلاتی به وجود بیاورند.

امام‌جمعه پاکدشت با اشاره به ساخت‌وسازهای ویرانگر که طبیعت را از بین می‌برد تصریح کرد: در ساخت‌وسازهای تهران شاهد ورود رهبری در سایه کم‌کاری مسئولان بودیم اگر این ساخت‌وسازها ادامه می‌داشت دیگر چیزی از کوه و طبیعت باقی نمی‌ماند.

لزومی اذعان داشت: مسئولان بهتر عمل کنند در کنار مبارزه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز به فکر مردم برای تهیه مسکن نیز باشید در سایه عمل به قانون در مکان‌های مجاز اجازه تأمین و ساخت مسکن را به مردم بدهید زیرا امروز یکی از نیازهای مردم مسکن است.

امام‌جمعه پاکدشت در پایان با اشاره به برنامه‌های اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها و افتتاحیه‌های دولت باید در گشایش بازار و سفره مردم مشخص باشد اما چرا باید مردم برای تأمین کالاهای اساسی خود هنوز در زحمت باشند.

 اقدام راهبری مجلس در برخورد با عهدشکنی آمریکا به نفع دولت و ملت است 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم خداپرست در خطبه‌های عبادی سیاسی و دشمن‌شکن این هفته نماز جمعه و با اشاره به شعار کمیته امداد در آستانه سال جدید اظهار داشت: امسال با اعلام شعار “عیدی برای همه” از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور می‌توان همدلی برای اهدای توازن بسته‌های اهدایی به خانواده‌های نیازمند و تأمین بسته‌های معیشتی و انسجام بیشتر ایجاد کرد.

وی با تبریک فرا رسیدن سالروز مبعث پیامبر اکرم (ص) مبعث را در حقیقت روز برافراشته شدن پرچم رسالت دانست و افزود: برافراشته شدن پرچم رسالت در جهت هدایت و نجات بشریت و نجات از ظلمت جهالت و پستی و رسیدن به ساحل علم و معرفت و تکامل و اخلاق، رسول اکرم (ص) است. پیامبر مکرم اسلام، ابتدا مردم را از رجس اوثان و آلودگی شرک و رجز بت‌پرستی تطهیر می‌کند و سپس به ترویج احکام و معارف دین به مردم می‌کند.

امام‌جمعه شریف‌آباد در ادامه تصریح کرد: شأن پیامبر تعلیم و تزکیه برای دوری انسان‌ها از نقصِ جهل علمی و آلودگی‌های جهالت عملی و رسیدن به وادی نور معرفت و کمالِ طهارت و پارسایی و رستگاری است.

خداپرست با اشاره به حملات هوایی اخیر آمریکا به عراق و سوریه‌، در جهت تهدید و فشار بر ایران افزود: پس از اقدام راهبری مجلس که به نفع دولت و ملت شد، با دستور مستقیم و علنى رئیس‌جمهور آمریکا، به پادگان امام على (ع) در منطقه البوکمال، این حملات صورت گرفت، ولی تاریخ مصرف سیاست فشاروجنگ هراسی براى پرونده هسته‌ای تمام شده است. ایران در مواجهه با پرونده هسته‌ای با ریل‌گذارى طرح راهبردى لغو تحریم‌ها، به میدان آمده است.

وی در پایان به آغاز ثبت‌نام‌ انتخابات شورای اسلامی شهر اشاره کرد و افزود: شورای شهر به‌منزله پارلمان شهری است که وظیفه‌اش سیاست گزاری و تصویب قوانین با استفاده از تجارب و نظر صاحب‌نظران است؛ لازم است چهره‌های جدید با افکار و اندیشه‌های جدیدی ورود کنند تا بتوانند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مورد نیاز را در جهت ارتقا شهری داشته باشیم.

امام‌جمعه شریف‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: تعهد و تقوا، درستکاری و امانت‌داری، سابقه خوب و سالم، تخصص در مسائل فرهنگی، عمرانی، خدمات و رشد و توسعه شهری، در دفاع از حقوق مردم و ساختن شهری آباد سخت‌کوش و جدی ازجمله ویژگی افرادی است که می‌تواند به مردم خدمت کنند.

 پیمان‌های بین‌المللی پرضرر سرعت کشور ما را در مسیر پیشرفت کاهش داده 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به ۲۷ رجب سالروز مبعث پیامبر اظهار داشت: خداوند با بعثت حضرت رسول اکرم بر ما منت گذاشته و لطف بزرگی به خاطر نعمت رهبر الهی به ما کرده است، زیرا خانه کعبه بدون وجود رهبری در کنار آن سنگ‌های بی‌سود و زیانی بیش نیست.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص انفاق و نیکوکاری بیان کرد: جشن نیکوکاری با شعار عیدی برای همه با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند در نیمه دوم ماه اسفند برگزار خواهد شد؛ کمک به دیگران کمک به خودمان است و هیچ لذتی بالاتر از سهیم کردن محرومان در شادی‌ها و خوشحال کردن آن‌ها نیست.

امام‌جمعه شهرستان دماوند در ادامه در خصوص حملات هوایی آمریکا به مناطق مرزی عراق و سوریه در اواخر هفته گذشته تصریح کرد: حمله به مقر مستشاران ایرانی در پادگان امام علی (ع) در منطقه ابوکمال به دستور مستقیم بایدن رئیس‌جمهور آمریکا انجام شد از هفت هدف شش هدف خالی و تنها در یک مقر تعدادی از نیروهای حشدالشعبی حضور داشتند که تنها یک نفر به شهادت رسید.

فتاح دماوندی افزود: جو بایدن بداند این گونه حملات کور و نقطه‌ای تأثیر زیادی در معادلات منطقه غرب آسیا و محور مقاومت نخواهد داشت، زیرا پس از شهادت سرداران مقاومت منطقه ما دست‌خوش تغییرات جدی شده و مطالبه اخراج آمریکا از منطقه بسیار جدی است.

وی تأکید کرد: برای تأمین انرژی پایدار کشور چاره‌ای جز توسعه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای نداریم؛ پیمان‌های بین‌المللی پرضرر، سرعت کشور ما را در مسیر پیشرفت کاهش داده است.

امام‌جمعه شهرستان دماوند گفت: رهبری و ملت مصمم به پیشرفت فنی و علمی کشور در زمینه انرژی هسته‌ای هستند و مسئولین ما نباید به وعده‌های پوچ دولت چشم ببندند؛ جوانان نخبه و دانشمندان هسته‌ای آماده خدمت‌رسانی به نسل حاضر و آیندگان هستند.