امام جمعه پیشوا: مسوولان عزت و کرامت مردم را حفظ کنند

حجت الاسلام روح الله باقری در خطبه‌های نماز جمعه پیشوا گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمتی الهی است که باید قدردان آن بود، این که امروز در کشور نماز جمعه برپا می‌شود و حاکمیت مردم را به رأی دادن تشویق می‌کند تا در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند، نمایشی از  عزت مردم است ولی باید […]

حجت الاسلام روح الله باقری در خطبه‌های نماز جمعه پیشوا گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی نعمتی الهی است که باید قدردان آن بود، این که امروز در کشور نماز جمعه برپا می‌شود و حاکمیت مردم را به رأی دادن تشویق می‌کند تا در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند، نمایشی از  عزت مردم است ولی باید در کنار آن، مشکلات جامعه را نیز برطرف کنیم.

وی با انتقاد از عدم حضور مدیران شهرستان در نماز جمعه اظهار داشت: در پیشوا حدود ۶۰ اداره وجود دارد که کمتر رئیس اداره‌ای در نماز جمعه شرکت می‌کند تا از نزدیک پای صحبت مردم بنشیند، مسئولی که حقوق، نان و آبرو خود را از حکومت اسلامی دارد چرا در نمازجمعه شرکت نمی کند.

وی تصریح کرد: مسوولان جمهوری اسلامی باید کرامت نفس داشته باشند و از نزدیک با مردم دیدار کنند، بعضی‌ها اعتقاد دارند که باید تولید ثروت داشته باشیم و در ازای آن، بیمه بیکاری و صدقه سری و کمک به فقرا بدهند در صورتی که این نظر حاکمیت اسلامی نیست، دین می گوید همه باید کار کنند و در تولید ثروت شریک باشند تا عزت و کرامت همه حفظ شود.

باقری افزود: این که قوه قضاییه با دزدان و اختلاسگران مبارزه می کند کار بسیار پسندیده ای است ولی آیا نباید با مدیرانی که مسئولیت پذیر نیستند نیز برخوردشود.

وی تأکید کرد: امروز همه باید کرامت انسان را حفظ کنند تا بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم در صف مرغ و روغن نایستند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم دستگیری از نیازمندان گفت: در پیشوا حدود ۲۵ هزار خانوار زندگی می‌کنند که اگر هر خانواده فقط ۵۰ هزار تومان نیز کمک کند، رقم بسیار زیادی برای دستگیری از نیازمندن تهیه می‌شود.