شرکت ۱۵۴۲ مسجد در جشنواره «صاحب‌الامر» کمک‌های مؤمنانه

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی ازمنکر،رئیس قرار گاه مهر و امید مساجد کشور گفت: جشنواره‌ای به نام عرض ارادت به حضرت ولی عصر برگزار کردیم که رویکرد آن پیگیری آسیب‌های اجتماعی و کمک مؤمنانه انجام دادیم و گزارشاتی از کل کشور به قرارگاه ارسال شد که ۱۵۴۲ مسجد حضور یافتند و […]

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی ازمنکر،رئیس قرار گاه مهر و امید مساجد کشور گفت: جشنواره‌ای به نام عرض ارادت به حضرت ولی عصر برگزار کردیم که رویکرد آن پیگیری آسیب‌های اجتماعی و کمک مؤمنانه انجام دادیم و گزارشاتی از کل کشور به قرارگاه ارسال شد که ۱۵۴۲ مسجد حضور یافتند و فعالیت های خود را ارائه دادند.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده  در مراسم اختتامیه جشنواره کشوری ارادت به صاحب الامر که هدف آن معرفی مسجد و امامان جماعت برتر کشوری بود اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۲ فروردین امسال در خصوص بحث کمک مؤمنانه فرمودند: «این کمک مؤمنانه باید به ارادت به صاحب الامر و تحقق جامعه سازی جامعه مهدوی برسد»

 

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر و رئیس قرار گاه مهر و امید مساجد کشور افزود: کمک مؤمنانه بسیار در کشور جریان پیدا کرد و باعث شد ولایت مداری مردم نمود یعنی پیدا کند و مساجد، تکایا، سازمان‌های مردم نهاد به کمک آمدند و یکی از مسائل وجود امامان جماعتی بود که اقدامات مؤثر و خوبی در سطح مساجد انجام داده‌اند.

 

وی گفت: باتوجه به اینکه کمک مؤمنانه همه جانبه از سمت مردم انجام گرفت، اما بخش دوم صحبت رهبر درخصوص ارادت به ساحت مقدس حضرت ولی عصر مقفول ماند.

 

حجت الا سلام صادق‌زاده تصریح کرد: در ارتباط با همین موضوع ما یک جشنواره‌ای به نام عرض ارادت به حضرت ولی عصر برگزار کردیم که رویکرد آن  پیگیری آسیب‌های اجتماعی و کمک مؤمنانه انجام دادیم و گزارشاتی از کل کشور به قرارگاه ارسال شد که ۱۵۴۲ مسجد حضور یافتند و فعالیت های خود را ارائه دادند پس از  غربالگری و پیگیری، حدود ۷۷ مسجد که فعالیت بیشتری در این زمینه داشتند شناسایی شدند.

 

رئیس قرار گاه مهر و امید مساجد کشور خاطرنشان کرد: به‌علت محدودیت‌ها و رعایت مسائل بهداشتی امروز میزبان تعداد اندکی از امامان جماعتی هستیم که از ۲۰ استان و شهرستان حضور یافتند.

 

وی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این جشنواره این است که در وهله اول توصیه مقام معظم رهبری را به منصه ظهور بنشانیم  و دومین مورد این است که مساجد را با محوریت امام جماعت تقویت کنیم زیرا اگر مساجد به سمت احیا کارکرد خود روند گره و مشکلات بسیاری را حل خواهند کرد.

 

حجت الاسلام صادق‌زاده بیان کرد: امروز افتتاحیه دفتر صلح و سازش را داریم که برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود و قوه قضائیه برنامه‌ریزی کرده است که پرونده‌هایی که می‌تواند به صلح و سازش منجر شود را به مساجد ارجاع دهد.