اعلام آمادگی مجمع رهروان برای همکاری نظارتی و ارشادی رعایت پروتکل های بهداشتی با ستاد کرونا

دسته: مجمع رهروان اصفهان
چهارشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۹
در بیانیه مجمع رهروان امربه معروف ونهی ازمنکر استان:

اعلام آمادگی مجمع برای همکاری با ستاد کرونا ومدافعان سلامت

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،مجمع رهروان امر به معروف ونهی ازمنکر استان اصفهان در بیانیه‌ای اعلام آمادگی این مجمع را برای همکاری با مدافعان سلامت اعلام کرد.

پیامبرصلی الله علیه وآله فرمودند:وَ عَجِبْتُ لِمَنِ اغْتَمَّ کَیْفَ لَا یَفْزَعُ إِلَی قَوْلِهِ تَعَالَی لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ فَإِنِّی سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ یَقُولُ بِعَقِبِهَا فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ کَذلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنِینَ؛ (انبیاء، آیات ۸۷ و ۸۸)

 در شگفتم از کسی که اندوهناک است چرا پناه نمی برد به گفتار خدا «لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ»، نیست معبود به حقی جز ذات الله که پاک و منزه هستی تو و من از ستمکاران هستم، زیرا شنیدم خداوند در دنبال آن می فرماید: در خواست هایش را اجابت کردیم و از اندوه رهائی اش دادیم و این گونه مؤ منان را می رهانیم.

 

جامعه جهانی در یک همه گیری بزرگ دچار  ویروس واگیرداری شده که این ویروس منحوس تا حد زیادی علاوه برضرر برجسم، روح انسانها را هم درگیر و دچار غم و اندوه کرده و از آثار آن مرگ و میرهای روزانه است که دل هر انسان عاقلی را می رنجاند وصد البته در کشور عزیز ما نیز این ویروس مرزناشناس رخنه کرده و الان با موجی جدید، شیوع سونامی واری را به ما وارد نموده است. در این میان از ابتدا تا کنون رهبر عزیز انقلاب علاوه بر بیان رعایت اصول بهداشتی استعانت از خدا و بهره مندی از توسل به انوار مقدس اهل بیت علیهم السلام را به عنوان رکن اصلی متذکر شده اند و صدالبته در این جنگ  تمام عیار مدافعان سلامت در کادر درمان اعم از پزشک وپرستار و نیروهای خدماتی جان برکفانه مبارزه می کنند و در این مدت کوتاه شهدایی را با مدال شهدای مدافع سلامت به جا گذاشته اند و از این رو بنا به وظیفه ذاتی هرانسان مسلمان و طبق اساسنامه مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر به جهت ایجاد معروف بزرگ «سلامتی جسم و روح مردم جامعه»  می باشد حضور فعال در عرصه های مختلف داشته اند و مقاوم پشت سر جبهه مقاومت سلامت ایستاده اند و از آنجا که رهبری عزیز در بیانات اخیر خود فرمودند خطر این ویروس را دست کم نگیرید، طی بیانیه ای رسمی ضمن اعلام آمادگی کمک به ستاد کرونا استان موارد ذیل را مطرح می نماییم.

  • برهیچکس پوشیده نیست که رعایت نکات بهداشتی عقلا وشرعا برهرانسان ضروری و واجب است وعدول از آن زمینه ساز شیوع بیماری است لذا همه باید رعایت کنیم.
  • از آنجا که کادر درمان از جان گذشته در خصوص این بیماری تلاش می کنند زمینه تقویت و کمک رسانی وحمایت از آنان در همه زمینه ها توسط دولت و مردم فراهم شود.
  • مسئولانی که شرایط جنگی وبحرانی این روزها را درک نکرده و به اداری عمل کردن وخدای ناکرده به بی تفاوتی و یا کم تفاوتی در این زمینه اکتفا کرده اند توسط مراجع نظارتی معرفی وبرخورد مقتضی صورت گیرد،که جای درنگ نیست.
  • نمایندگان محترم مجلس با نظارت دقیق و پیگیری تمام درخصوص رفع این مشکل و موارد در این رابطه اقدامات منسجم انجام داده واز تک رویی های منطقه ای پرهیز نمایند که باروی کار آمدن نمایندگان جدید و ارزشی، توقع اقدامات موثرتری در این خصوص می باشد.
  • مجمع رهروان امربه معروف استان به صورت واضح وصریح عنوان می نماید که ضرورت پیشگیری ونظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام مناطق استان برهیچکس پوشیده نیست لذا با در اختیار داشتن نیروهای توانمند و جهادی و انقلابی آمادگی کامل دارد بصورت جدی در کنار بازرسان این امر بصورت افتخاری و ساماندهی شده توسط ستاد مبارزه با کرونا اقدامات لازم را انجام داده و به کمک این عزیزان می آیند. در ایران اسلامی نشان داده شده که هرجا مردم به کمک دولت آمدند موفق بوده اند ویقینا تا به حال خصوص در کمک های مومنانه و توزیع مواد بهداشتی این حمایت را نشان داده اند و اکنون در این زمان خطیر آمادگی کامل جهت انجام این امربه معروف بزرگ را دارند و منتظر هماهنگی ها وهمراهی های ستاد مبارزه با ویروس منحوس کرونا می باشند.

 

با توکل برخدا و توسل قلبی براهل بیت علیهم السلام و همگرایی  وتلاش بیشتر  و رعایت دقیق مردم ومسئولان به لطف خدا طبق آیه فوق، یقینا خداوند اندوه را ازدل مومنان رهایی خواهد بخشید ومردم سرافراز ایران اسلامی زمینه ساز ظهور آخرین ذخیره الهی و جامعه مهدوی خواهند بود.

 

والسلام

مجمع رهروان امربه معروف ونهی ازمنکر استان اصفهان

 


دیدگاه ها