استاندار اصفهان: مهم ترین معروف حفظ نظام اسلامی وتلاش برای رسیدن به اهداف الهی انقلاب است.

دسته: احتکار , اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , بیانات , دسته‌بندی نشده , سخنرانی , شهید حججی , طب اسلامی , طب سنتی , طلاق , فضای مجازی , فیلم , قاچاق کالا , کتابخانه , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , لیست قیمت , مجمع رهروان اصفهان , مرکز تخصصی آموزش , مقاله های رسیده , نماز
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،جلسه ستادی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان با حضور جناب آقای دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر جواد استکی رئیس مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: راهبرد مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر مطالبه گری مردمی از مسئولین که اینکار مستند به آیات الهی و بر اساس روایات اهلبیت (ع) و همچنین فرامین مقام معظم رهبری و قانون اساسی می باشد.

وی تصریح کرد:۱۲کارگروه در مجمع فعالیت می کنند که جلسات هیات های اندیشه ورز با حضور کارشناسان وصاحب نظران برگزار می گردد که در این جلسات آسیب ها ،ضعف ها ونقاط قوت برنامه ها جهت پیگیری بررسی می گردد.

دکتر استکی به فعالیت های مجمع اشاره وبیان داشت: پیگیری محرومیت زدایی،کمک های مومنانه با محوریت مساجد ،راه اندازی ۵ قرارگاه مسجد،فضای مجازی،هادیان اقتصادی ،یاوران معروف و قسط وعدل و همچنین همکاری با نهادها از جمله ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،ناجا اصفهان، کمیته امداد امام خمینی(ره)،سازمان بازرسی و دادگستری از فعالیت های مجمع می باشد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده جانشین مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر افزود:مجمع کار ایجابی و اغنایی می کند که بالاترین کار اغنایی وایجابی اهمیت به مسجد واحیای کارکردهای مساجد می باشد که قرارگاه مساجد در مجمع با بیش از ۱۴۰مسجد با محوریت فقر زدایی، جلوگیری از طلاق، مبارزه با اعتیاد و ارامش و امنیت در محله ها در حال فعالیت می باشد.

وی تصریح کرد: فضای مجازی امروز یک فرصت بسیار خوبی است که مجمع با تمام توان در خصوص رصد وتولید محتوا و همچنین پاسخ به شبهات تلاش های خوبی را انجام داده است.

سردار میر حیدری فرمانده ناجا استان اصفهان بیان داشت:امروز بهره برداری از فرصت سازمان های مردم نهاد برای پیشبرد اهداف نظام بسیار موثر خواهد بود که بحمدالله مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر یک نهاد مردم نهادیست که با پتانسیل های بسیار خوبی که دارد همراه نیروی انتظامی در طرح فرهنگی سلمان محمدی (ص) تلاش های بسیار خوب وارزشمندی را انجام می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی نژاد دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: باید تلاش کنیم بی تفاوتی را در جامعه از بین ببریم وبدانیم که امربه معروف ونهی از منکر یک واجب همگانی است وباید همه به میدان بیایند.

در پایان جلسه دکتر عباس رضایی اظهار داشت: خوشحالیم که در کنار متدینین و ودغدغه مندان هستیم که برای انقلاب و اسلام دلسوزی می کنند.گزارش بسیار خوبی را عزازان ارئه نمودند و خیلی دوست داشتم که جزء مجمع باشم و در این برنامه ها نقشی را داشته باشم.

وی افزود : شاه بیت همه بحث ها کلام حضرت آقا می باشد که فرمودند معروفی بالاتر از ایجاد نظام اسلامی وحفظ نظام اسلامی نداریم که باید همه تلاش کنیم این معروف بزرگ حفاظت شده ودر راه تعالی اهداف الهی انقلاب تلاش کنیم.

رضایی به جلسه ستاد احیای زاینده رود اشاره وبیان داشت: در جلسه ستاد احیای زاینده رود گفتم در علم پزشکی احیاء یعنی شخص چیزی کم دارد وبرای احیاء باید آن کمبود را برسانیم مثل اکسیژن ویا خون وبه منبعی وصل کنیم تا جبران شوداین کار را احیاء می گوییم حال در جامعه چه چیزی را کم داریم که بخواهیم احیاء کنیم ،خشنوت یا محبت ،دین یا بی دینی و آگاهی یا نا آگاهی ،کدام را کم دارد تا بتوانیم امربه معروف را احیاء کنیم جامعه چه چیزی را کم دارد تا آن را بدهیم و رسالتمان را انجام دهیم.

وی افزود: باید در معروفات ومنکرات طبقه بندی و اولویت بندی کنیم امروز معروف مهم حفظ نظام اسلامی است پس همه معروفات باید در این مسیر باشدراه امربه معروف و نهی از منکر بسیار مهم است.

استاندار اصفهان به چگونگی عمل به فرامین مقام معظم رهبری اشاره وبیان داشت: برای چگونه برخورد کردن ،کلام رهبری و بصیرت بسیار مهم است امروز یکی از معروفات ماسک زدن ،رعایت پرتوکل های بهداشتی،هماهنگی با نظام و کار وتلاش وفعالیت است.

دکتر رضایی در ادامه گفت: امروز مطالبه گری از مسئولین و مدیران باید از کارهای نکرده ونشده باشدباید معروفات با روش های مختلف شناسایی شود از حاشیه نشینی شهر غافل نشویم و همچنین برای شهرستان ها راه کار های متفاوتی داشته باشیم وبدانیم که اگر رشته کار از دستمان خارج شود و به سراغ کارهای سلبی برویم جامعه را از دست خواهیم داد.

استاندار اصفهان به اهمیت دادن به جوانان اشاره وافزود: بیگانگان در پی جذب نیروی جوان کشور هستند وباید جوانان را دریابیم وبدانیم که ما رسالت بیشتری نسبت به بقیه داریم و این کار امربه معروف ونهی از منکر ومطالبه گری بسیار بزرگ ولی بسیار دشوار وباید همه تلاش کنیم.


نوشته شده توسط:کاظم کاظم - 43 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها