امضای تفاهم‌نامه میان سازمان بازرسی و مجمع امربه معروف /مطالبه‌گری به کمک سازمان بازرسی می‌آید

دسته: احتکار , اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , بیانات , دسته‌بندی نشده , سخنرانی , شهید حججی , طب اسلامی , طب سنتی , طلاق , فضای مجازی , فیلم , قاچاق کالا , کتابخانه , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , لیست قیمت , مجمع رهروان اصفهان , مرکز تخصصی آموزش , مقاله های رسیده , نماز
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

امضای تفاهم‌نامه میان سازمان بازرسی و مجمع امربه معروف /مطالبه‌گری به کمک سازمان بازرسی می‌آید

تفاهم‌نامه همکاری بین مجمع رهروان وسازمان بازرسی استان اصفهان به منظور مبارزه با فساد با حضور مسؤولانی از این دو نهاد به امضا رسید.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تفاهم‌نامه همکاری بین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان و سازمان بازرسی استان اصفهان به منظور مبارزه با فساد پیش از ظهر امروز با حضور مسؤولانی از این دو نهاد به امضا رسید.

در این جلسه سید محمدمهدی طباطبایی رئیس منطقه ۶ و بازرس‌کل استان اصفهان، با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر جامعه را یک پیکر بدانیم خونی که در رگ‌های این پیکر در جریان است مردم هستند و امر به معروف و نهی از منکر موجب تصفیه این خون می‌شود و باید همه در این امر شرعی و قانونی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: امروز جامعه در خصوص مسائل اقتصادی مورد التهاباتی قرار گرفته، مسائلی که اگر نگاه به ظرفیت و تولید داخل داشته باشیم بیش از ۹۰ درصد از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

بازرس کل استان اصفهان به تلاش‌های دشمنان در خصوص مانع‌تراشی‌ها اظهار داشت: در حوزه اجرا با توجه به سختی‌ها و دغدغه‌ها دشمنان نظام در تلاش‌اند و کار خود را برای متوقف کردن نظام انجام می‌دهند ولی باید به مدیران اجرایی کمک کنیم تا نقشه دشمنان نقش بر آب شود.

وی به ظرفیت تشکل‌های مردمی اشاره و عنوان کرد: توان و تخصص علمی و اجرایی تشکل‌ها یک ظرفیت منحصر به فردی است که باید از این ظرفیت‌ها برای مبارزه با فساد و سوءاستفاده از بیت‌المال استفاده کرد که مؤثر بودن و خروجی اقدامات این تشکل‌ها موجب آرامش جامعه و مردم خواهد بود.

طباطبایی در پایان با بیان این که این نخستین تفاهم‌نامه همکاری در کشور است که بین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان و سازمان بازرسی استان به امضا می‌رسد، خاطرنشان کرد: سازمان در نظر دارد از ظرفیت ناظرین مجمع در مبارزه با فساد و کمک به مدیران اجرایی از آن بهره‌مند شود و امیدواریم که این همکاری‌ها موجب رفع نگرانی‌ها و دغدغه مردم شود.

فسادها ناشی از باندبازی‌هاست

در این جلسه جواد استکی رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به نارضایتی مردم از فساد در معدود دستگاه‌ها اشاره و اظهار داشت: مردم از فساد ناراحت و نگران‌اند و اگر با این فسادها مبارزه نشود موجبات نارضایتی مردم فراهم خواهد شد؛ متاسفانه این فسادها و سوءاستفاده‌ها نشأت گرفته از باندبازی‌های حزبی و سیاسی است و باید با این فسادها به جد مبارزه کرد و مردم هم همیشه حامی مبارزه با فساد و از برخورد با مفسدان خوشحال بوده‌اند.

وی افزود: تفاهم‌نامه همکاری مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر و سازمان بازرسی استان اصفهان نقطه عطفی برای همکاری ناظرین متخصص و دغدغه مند در مبارزه با فساد است که ناظرین مجمع با طی مراحل آموزش تخصصی که از سوی سازمان بازرسی صورت خواهد گرفت به‌عنوان همکار افتخاری با آن نهاد همکاری خواهیم کرد.

۵ هزار ناظر برای کمک به سازمان بازرسی آموزش می‌بینند

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق زاده جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به تشکیل قرارگاه تخصصی جهادی قسط و عدل اشاره و اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ارادت به امام زمان (عج) و صحنه‌ها و جلوه‌های جامعه مهدویت که جامعه‌ای همراه با قسط و عدل، عزت و برادری و همیاری است مجمع رهروان امر به معروف قرارگاه تخصصی جهادی قسط و عدل حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) را راه‌اندازی نموده است.

وی افزود: در این قرارگاه تخصصی جهادی گروهایی متشکل از گروه تخصصی جهادی مشاوران و کارشناسان قضایی، گروه تخصصی جهادی بازرسین و گروه تخصصی جهادی معاضدت های قضایی است که هر کدام به صورت دوسویه و طبق تخصص خود با دستگاه‌های نظارتی و قضایی همکاری خواهند داشت.

صادق زاده به مطالبه گری از دوائر دولتی اشاره وبیان داشت: از آنجا که مطالبه گری از ادارات دولتی و نهادها و جلوگیری از اقدامات غیرقانونی به عهده دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی است با این تفاهم‌نامه ۵ هزار ناظر مجمع در راه مبارزه با فساد که خود یک معروف بسیار بزرگی است، با سازمان بازرسی همکاری خواهند داشت.

 


نوشته شده توسط:کاظم کاظم - 43 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها