همکاری رهروان امر به معروف با جامعه پزشکی؛ ۵۰۰۰ داوطلب به مقابله با کرونا می‌شتابند

دسته: احتکار , اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , سخنرانی , طب اسلامی , طب سنتی , طلاق , قاچاق کالا , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , مجمع رهروان اصفهان , مرکز تخصصی آموزش , نماز
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: دوره‌ آموزشی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود که در نخستین مرحله‌ از ۵ هزار نفر داوطلب ۲۰۰ نفر توسط کارشناسان در آموزش فوری می‌بینند.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهانبا اشاره به فعالیت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر برای کمک به مراکز بهداشتی درمانی، اظهار داشت: هفته‌ پیش قرار بر این شد که ما مجموعه کارهایی را بنا بر اعلام رئیس مجمع انجام دهیم که نخستین آن طرح مساجد بود و در این طرح اقلامی مانند مواد ضد عفونی کننده و دستمال‌های مرطوب توسط خیرین تهیه و به مساجد داده شد.

وی توجیه امامان جماعت را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: اخبار مربوط به وزارت بهداشت در خصوص بهبودی‌ها و اخبار امید آفرین در نزدیک به ۱۱۷ کانال قرار گرفته و سپس مکاتبه‌ای با ناظرین مجمع در رابطه با گزارش موارد احتکار یا سودجویی چه در فضای مجازی و یا حقیقی انجام شد که این گزارش‌ها در اختیار بخش بازرسی اصناف و دوایر مختلف قرار گرفته است.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان افزود: در کنار این اقدامات، اکنون یک دوره‌ آموزشی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده که در نخستین مرحله‌ این دوره قرار بر این است از ۵ هزار نفر داوطلب ۲۰۰ نفر آنها توسط کارشناسان در مورد ویروس کرونا و اطلاع رسانی، آموزش فوری داده شوند.

وی با اشاره ضد عفونی کردن مساجد، خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر بزرگترین معروف سلامتی جسمی و روانی جامعه است و در خصوص ترویج این معروف هر اقدامی بتوانیم انجام می‌دهیم.

حجت الاسلام صادق زاده افزود: تعدادی هدایای معنوی مانند کتاب در مورد حاج قاسم سلیمانی و یک شاخه گل توسط جمعی از خیرین آماده شده که تا ایام ۱۳ رجب با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی جهت تقدیر به کادر خدمات درمانی بیمارستان‌های مرتبط تقدیم خواهد شد.

وی در خصوص برقراری نماز جماعت در مساجد گفت: تعداد نمازگزاران به دلیل اینکه گفته شده از تجمع زیاد پرهیز شود کم شده ولی نماز جماعت در مساجد تعطیل نشده و بنا بر این است که نمازگزاران به حداقل واجبات بسنده کنند و مسائل بهداشتی رعایت شود.


نوشته شده توسط:saleh - 103 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها