در خواست مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان از ائمه جمعه

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ،طی نامه ای از ائمه محترم جمعه بر ضرورت بیان مشکلات اقتصادی و همراهی بامردم وحمایت از نیروی انتظامی و گشت ارشاد در خصوص بعضی از هنجار شکنی ها توسط افراد فرصت طلب تاکید شد.   متن نامه:   باسمه تعالی اصل‏ […]

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ،طی نامه ای از ائمه محترم جمعه بر ضرورت بیان مشکلات اقتصادی و همراهی بامردم وحمایت از نیروی انتظامی و گشت ارشاد در خصوص بعضی از هنجار شکنی ها توسط افراد فرصت طلب تاکید شد.

 

متن نامه:

 

باسمه تعالی

اصل‏ هشتم قانون اساسی: “والمؤمنون‏ و المؤمنات‏ بعضهم‏ اولیاء بعض‏ یأمرون‏ بالمعروف‏ و ینهون‏ عن‏ المنکر”. در جمهوری‏ اسلامی‏ ایران،‏ دعوت‏ به‏ خیر، امربه‏ معروف‏ و نهی‏ از منکر، وظیفه‏ای‏ است‏ همگانی‏ و متقابل‏ برعهده‏ مردم‏ نسبت‏ به‏ یکدیگر، دولت‏ نسبت‏ به‏ مردم‏ و مردم‏ نسبت‏ به‏ دولت‏. شرایط و حدود و کیفیت‏ آن‏ را قانون‏ معین‏ می کند.

 

محضر مبارک ائمه معزز جمعه

سلام علیکم

باسلام وصلوات بر محمدو آل محمد(صل الله علیه وآله وسلم)

احتراماًبدینوسیله به استحضار می رساند با توجه به ایام پایانی سال و شروع نوروز ومسافرتها و سنت های قدیمی مردم ایران از شما که بحمدالله انگیزه دینی و پیگیری رفع مشکلات مردم را دارید در خواست می گردد در این هفته دو نکته مهم که دغدغه شما بزرگواران هم هست و یقینا بیان آن مردم متدین را خشنود می کند وبرای آنان که این روزها با بی تفاوتی ویا بیان مباحث واهی قلب امت حزب الله را جریحه دار کرده اندتذکری امربه معروفی است را بیان فرمایید:

۱ –مشکلات قشر ضعیف خصوص محرومین وضرورت رسیدگی و همراهی مردم در این ایام به این موضوع مهم پرداخته شود.

۲ –ضرورت حمایت از فعالیت های گشت ارشاد ونیروی انتظامی و تقویت آن در این ایام وبرخورد مناسب با بانوانی که به عفاف وحجاب بی توجهی دارند وشئون اسلامی و قانونی را عمل                نمی کنند.

امید است که مشمول دعای خیر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیرید.

 

والسلام

ریاست مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان

پاسدار انقلاب اسلامی دکتر جواد استکی