تکمیل طرح‌های کمیسیون آموزش عمومی قرآن با اعتباری کمتر از ۱۰ میلیون تومان

سید مجتبی طباطبایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) استان مرکزی با اشاره به تشکیل جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و اعلام طرح‌های مصوب گفت: با توجه به کمی اعتبار تخصیص یافته به کارگروه آموزش که کمتر از ۱۰میلیون تومان است قرار شد برنامه‌ها […]

سید مجتبی طباطبایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان مرکزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) استان مرکزی با اشاره به تشکیل جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و اعلام طرح‌های مصوب گفت: با توجه به کمی اعتبار تخصیص یافته به کارگروه آموزش که کمتر از ۱۰میلیون تومان است قرار شد برنامه‌ها در تکمیل طرح‌های قبلی و متناسب با اعتبارات باشد.

وی ادامه داد: یکی از این مصوبات آموزش و توانمندسازی معلمان بود که در قدم اول در ۱۷ مدرسه قرآن استان اجرایی شد و در قدم بعدی آموزش ۳۹ کلاس ویژه معلمان سوم ابتدایی با همکاری تبلیغات اسلامی و معاونت آموزش ابتدایی استان صورت گرفت که به دلیل کمبود اعتبار نتوانستیم تمام معلمان را تحت آموزش روخوانی و روان خوانی قرآن قرار دهیم.

طباطبائی افزود: در صورت تخصیص ۱۰ میلیون تومان می‌توانیم تمام معلمان را تحت آموزش قرار دهیم، البته آموزش روخوانی و روان خوانی با آموزش روش تدریس کتب قرآن فرق دارد.
وی اظهار کرد: بازآموزی و ارتقا روخوانی و روان خوانی معلمان سوم ابتدایی نیز از طرح‌های مصوب بود که آغاز شده، با تخصیص این اعتبار یک‌هزار و ۱۱۴ معلم سوم ابتدایی استان تحت آموزش ۲۸ساعته روخوانی و روان خوانی قرآن قرار می‌گیرند. این طرح در استان ابلاغ شده و تا پایان سال با برگزاری آزمون به پایان می‌رسد.
طباطبایی عنوان کرد: با واریز اعتبار تخصیص یافته دوره‌ای برای ارتقای سطح معلومات قرآنی روحانیون طرح امین مدارس نیز برگزار خواهد شد. آموزش و پرورش با همکاری حوزه علمیه استان سال گذشته یک دوره ۶ساعته برگزار کرد.
وی در پایان گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش گستردگی فعالیت زیادی دارد بهترست است برخی ظرفیت‌های دستگاه‌های دیگر نیز به سمت این نهاد هدایت شود تا بتوان خروجی بهتری گرفت افزایش بودجه قرآنی کشور از ۴۰میلیارد به ۱۰۰میلیارد تومان باعث دلگرمی است اما باید دید استان‌ها چه مقدار از این اعتبار را لمس می‌کنند.