پیام مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان به مناسبت روز جهانی مساجد

  به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ؛به مناسبت روز جهانی مساجد پیامی به شرح  ذیل صادر شد: بسمه تعالی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی): 《مسجد میتواند پایگاه همه‌ی کارهای نیک باشد؛ پایگاه خودسازی، انسان‌سازی، تعمیر دل و تعمیر دنیا و مقابله‌ی با دشمن و زمینه‌سازی برای […]

 

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان ؛به مناسبت روز جهانی مساجد پیامی به شرح  ذیل صادر شد:

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی):

《مسجد میتواند پایگاه همه‌ی کارهای نیک باشد؛ پایگاه خودسازی، انسان‌سازی، تعمیر دل و تعمیر دنیا و مقابله‌ی با دشمن و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدّن اسلامی و بصیرت‌افزاییِ افراد》

 

مساجد پایگاه بزرگ انسان سازی هستند . مسجد مکانی است مقدس برای عبادت و مراسم جمعی به خصوص نماز ، دعا و نیایش . مسجد کارکردهای مهمی در ابعاد فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و تعلیمی دارد .

 

جوانان سرمایه های عظیم مملکت هستند و شخصیت واقعی آنان در دوره جوانی شکل می گیرد . بنابراین باید نیازهای معنوی آنان را برآورده  کرد . کمال جویی ، تربیت و اخلاق انسانی و همبستگی اجتماعی از جمله مهمترین نیازهای معنوی جوانان است و مسجد می تواند در برآوردن و پاسخ به نیازهای معنوی جوانان نقش مهمی ایفا کند .

 

خیرخواهی ، مسئولیت پذیری و صراط شناسی از جمله زمینه های معنوی است که با حضور در مساجد به دست می آید و تقویت می شود .

 

مسجد قلب تپنده ای است که در آن آسمانها با هم پیوند می خورند و نمازگزاران در برابر خالق یکتا و بی همتا رو به سوی یک قبله می کنند و لب به حمد و ثنای معبود می گشایند و هماهنگ با یکدیگر سرود توحید را زمزمه می کنند.

 

بی تردید مسجد مهمترین سرمایه ملی، مذهبی و اصلی ترین پایگاه دین، اخلاق و معنویت و برترین جایگاه پرورش انسانهای وارسته است، مسجد قلب تپنده جهان اسلام است که از صدر اسلام تا کنون همواره دارای کارکرد های متعدد عبادت، مامن وپناهگاه مردم،فعالیت های آموزشی وتربیتی، اجتماعی، نظامی و سیاسی بوده است.

 

امروز دشمنان اسلام با توجه به این جایگاه و نقش محوری مساجد در ایجاد وحدت و تحرک و پویایی جوامع اسلامی، تمام تلاش خویش را بکار بسته اند تا به تخریب این نقش و کارکرد آن در کنار دیگر تهاجمات فرهنگی بپردازند.

براین اساس روز جهانی مسجد فرصتی است برای بازگویی دوباره جنایت های صهیونیسم و بیان نقشه های خبیث دشمنان اسلام.

 

همچنین این روز فرصتی برای پرداختن به عملکرد قرارگاه مهروامید مساجد بارویکرد احیای کارکرد مسجد درمبارزه با فقر،اعتیادوطلاق ،ترغیب به ازدواج وفرزند آوری و همچنین  امنیت اخلاقی واجتماعی محله درپناه امربه معروف ونهی از منکر به صورت مسجد محوری  و جایگاه مساجد و اهتمام ویژه به کارکرد های متعدد آن است.

 

ضمن گرامیداشت ۳۰ مرداد روز جهانی مساجد، این روز را به تمام مسلمانان جهان، ملت شریف ایران، مردم دیندار استان اصفهان و به ویژه فعالان مساجد تبریک گفته و رشد جایگاه و کارکرد بیش از پیش مساجد در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را آرزومندیم.

 

قرارگاه مهروامید مساجد

 

روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان