امام جمعه اصفهان: امنیت امروز جامعه در گرو ایثار حافظان امنیت است.

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: امنیت امروز جامعه در گرو ایثار حافظان امنیت است و این ایثار و فضل خدا، شهدا را به بالاترین درجه می‌رساند.   آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد چهارشنبه در یادواره شهدای امنیت […]

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: امنیت امروز جامعه در گرو ایثار حافظان امنیت است و این ایثار و فضل خدا، شهدا را به بالاترین درجه می‌رساند.

 

آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد چهارشنبه در یادواره شهدای امنیت در گلستان شهدای اصفهان، افزود: جهاد در لغت به معنای کوشش است و در معنای اصطلاحی و دینی، کوشش در راه خدا برای برقراری امنیت در کشورهای و امت‌های اسلامی است.

وی با اشاره به جایگاه جهاد و شهادت در آیات و روایت ها، افزود: روایات اسلامی رزمندگان اسلام را دژ امن جامعه، زینت رهبران دینی، عزت دین و اسلام، راه برقراری امنیت، و عامل استقلال و پایداری جامعه معرفی می‌کند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه امنیت، بالاترین نعمت است، ادامه داد: ملت بدون نیروهای مسلح نمی‌تواند استقلال داشته باشد.

امام جمعه اصفهان گفت: از منظر اسلام کسانی که در خانه‌هایشان می‌نشینند با کسانی که مال و جان خود را در راه خدا صرف می‌کنند، یکسان نیستند بلکه مجاهدان و رزمندگان در نزد خدا اجر عظیم دارند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که این جهاد به مرحله شهادت رسید بر اساس آیات قرآن این شهید زنده است و نزد خدا روزی می‌خورد.