استاندار سمنان: بانک‌های خصوصی نقش خود را در تحقق رشد اقتصادی استان ایفا کنند

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان امشب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با تأکید بر اینکه بانک‌های عامل خصوصی استان باید نقش خود را در احیا و تزریق تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان امشب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با تأکید بر اینکه بانک‌های عامل خصوصی استان باید نقش خود را در احیا و تزریق تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی به انجام برسانند، گفت: طی جلسه‌ای مقرر شد تا حداقل هر کدام از بانک‌های خصوصی استان، ۳ واحد نیمه فعال و یا با ظرفیت تولیدی کمتر در حال فعالیت را از طریق پرداخت تسهیلات تقویت کنند.

وی افزود: طی اقدامات و تلاش‌های اخیر صورت گرفته، تعدادی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان احیاء و راه‌اندازی شده و برای برخی نیز افزایش ظرفیت صورت گرفته، که پیگیری تحقق این موارد را در راستای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم، به‌صورت مستمر ادامه خواهیم داد.
هاشمی با بیان اینکه ما حامی بانک‌های عامل در جهت خدمتگزاری به مردم هستیم، خاطرنشان کرد: امروز همگان باید دست به دست هم داده و شب و روز در خدمت مردم باشیم و به معنای واقعی به دنبال خدمتگزاری باشیم.
وی اذعان داشت: استان سمنان، طی گزارشی که اخیراً ابلاغ شد، در پرداخت تسهیلات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، دومین استان کشور بوده و جایگاه برتر را به خود اختصاص داده است که ضرورت دارد این مهم در آینده نیز با اقدامات مطلوب، ادامه داشته باشد.
هاشمی تأکید کرد: بانک‌های عامل، جهاد کشاورزی، گردشگری و صمت، نقش اصلی و اساسی را در تحقق رشد اقتصادی ۸.۶ درصدی استان ایفا می‌کنند و تمامی دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید در این مسیر همراه بود و نقش خود را ایفا نمایند.
استاندار سمنان در پایان گفت: در حوزه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، دستگاه‌های اجرایی استان به‌صورت منسجم و هماهنگ، به همراه بانک‌ها در راستای پیشبرد امور اقدام می‌کنند که انتظار از برخی از بانک‌ها در این حوزه بیشتر است و باید تلاش کنند به میانگین کشوری برسند.