امام جمعه زاهدان: مسئولان پیگیر بازگشایی مرز‌های زمینی برای سفر عتبات عالیات باشند

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در دیدار مدیر سازمان حج‌ و زیارت استان ضمن استماع گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه در ایام شیوع کرونا بر اهمیت کار در این حوزه تاکید کرد […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در دیدار مدیر سازمان حج‌ و زیارت استان ضمن استماع گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه در ایام شیوع کرونا بر اهمیت کار در این حوزه تاکید کرد و اظهار داشت: افزایش میزان زائران عامل خیر و برکت در استان است به نحوی که پس از اتمام زیارت نورانیت و معنویت ایجاد شده در دل‌های زائران قابل انتقال به سایر نزدیکان و وابستگان خواهد بود.

امام جمعه زاهدان افزود: با توجه به هزینه بالای سفر عتبات عالیات از طریق مرز هوایی باید مسئولان امر با جدیت پیگیر دریافت مجوز جا به جایی زائران از طریق مرزهای زمینی به کشور عراق باشند.

همچنین در ابتدای این دیدار علی‌اکبر غلامی‌پور مدیر حج‌ و زیارت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه توسعه کارگزاری، افزایش تعداد شرکت‌ها بود که از ۱۲  به ۲۸ شرکت در سطح استان افزایش یافته است.

امام جمعه زاهدان: دانشجوی متعهد و کارآمد و مطالبه‌گر امید جامعه اسلامی استامام‌‌ جمعه زاهدان: باید تمام تلاش خود را برای  گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به‌کار بگیریمامام جمعه زاهدان: نگاه‌های قومی از مهمترین آسیب‌ها در استان است

سرکشی نماینده ولی فقیه از مساجد سطح شهر

آیت‌الله مصطفی محامی همچنین در ادامه روند حضور در مساجد شهر زاهدان، ضمن حضور در مسجد «حضرت معصومه(س)» از نزدیک در جریان گزارش اقدامات، نکات و گلایه‌های فعالان این مسجد قرار گرفت. امام جمعه زاهدان پس از استماع دیدگاه‌های حجت‌الاسلام میربهاء امام مسجد و فعالان فرهنگی این مسجد، ضمن تقدیر و ابراز خوشحالی نسبت به اقدامات صورت گرفته، اظهار داشت: عمران مسجد فقط به معنای رسیدگی به مسائل عمرانی این مکان مقدس نیست بلکه نرم‌افزار و برنامه‌های آن هم مد نظر است.

 نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: از خداوند بخواهیم که امکانات لازم را که در اختیار ما قرار داده در مسیر خدا و خدمت به مردم هزینه کنیم. با وجود کمبودها و عدم حمایت برخی نهادها، مجموعه‌های فرهنگی نباید از فعالیت خود دست کشیده و ناامید بشوند و می‌بایست با توکل بر خداوند، نشاط و شادابی را حفظ کرده و موانع را از سر راه بردارند.