سهم شهرهای جنوب فارس در طرح جهش مسکن ۱۶ هزار واحد است

حسن شبانی بیان کرد: وظایف هر یک از دستگاه‌های ذیربط با طرح جهش مسکن در این زمینه مشخص شده و همه نهادهای اجرایی در شهرستان‌های جنوبی فارس مکلف به تسریع و شتاب بخشی در اجرای این طرح مهم و ملی هستند. به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از […]

حسن شبانی بیان کرد: وظایف هر یک از دستگاه‌های ذیربط با طرح جهش مسکن در این زمینه مشخص شده و همه نهادهای اجرایی در شهرستان‌های جنوبی فارس مکلف به تسریع و شتاب بخشی در اجرای این طرح مهم و ملی هستند.

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی لارستان  او با بیان اینکه تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن از وظایف ذاتی این اداره کل است، افزود: نیاز است روسای ادارات شهرستان‌ها کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های اداری مرتبط در هر شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل دهند که برای هماهنگی از ظرفیت‌ تمام این نهادهای متولی در این خصوص بهتر استفاده شود.

شبانی ادامه داد: با توجه به ابلاغ وزارت راه و شهرسازی تمام ادارات و نهادهای اجرایی موظف شده‌اند تا پایان دی مـاه اراضی برای ۲ سال اول این طرح و تا پایان سال ١۴٠٠ تمام اراضی چهار ساله برای متقاضیان را تامین کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان گفت: سهم شهرهای حوزه استحفاظی این اداره کل در سال نخست چهار هزار واحد مسکن برای افراد واجد شرایط و در پایان چهار سال نیز ١۶ هزار واحد مسکونی است.

شبانی خاطرنشان کرد: بر این اساس در طول چهار سال آینده دغدغه‌ای برای متقاضیان قانون جهش تولید مسکن در زمینه تامین زمین وجود نخواهد داشت و چنانچه تعداد متقاضیان واجد شرایط بیشتر از تعداد ظرفیت اعلامی هم باشد ، این اداره کل موظف است تمهیدات لازم در خصوص تامین زمین را با قید فوریت انجام دهد.

او گفت: برای عملیات اجرایی واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن با هدف احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور قانون پرداخت تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها به بخش مسکن که ذیل طرح جهش تولید و تامین مسکن قرار می‌گیرد، ابلاغ شده که میزان تسهیلات به هر واحد برای شهرهای حوزه استحفاظی این اداره کل نیز مبلغ سه میلیارد ریال با نرخ مصوب بانک مرکزی خواهد بود.

راه و شهرسازی لارستان عنوان کرد: از ١٩ شهر ابلاغی به حوزه استحفاظی این اداره کل تاکنون فرآیند نام نویسی نیز در ١۶ شهر شامل لار، گله دار، اهل، خور، لطیفی، وراوی و عماد شهر، اشکنان ، جویم، گراش، اوز، خنج، لامرد، بیرم، علامردشت و مُهر انجام شده و مردم این شهرها نیز فرصت دارند تا پایان آذر مـاه در این طرح ثبت نام کنند.

شبانی گفت: تمام وزارتخانه‌ها، موسسات و دستگاههای دولتی و همچنین شرکت‌هایی که ۱۰۰ در صد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت است، مکلفند نسبت به واگذاری و تحویل رایگان اراضی در اختیار خود که در چارچوب مکان یابی موضوع ماده (۶)قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ قرار می گیرند (به استثنای مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست) بنا به درخواست وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند.

انتهای پیام