نوشت افزاری‌ها در بوشهر ملزم به دریافت و نصب شناسه کالا شدند

ابوالقاسم اظهار کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا کلیه صنوف و بنگاه‌های اقتصادی مرتبط به نوشت افزار و ملزومات اداری؛ حسب دستور العمل ابلاغی جدید از طرف قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مکلف به ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه کالایی لوازم التحریر، نوشت افزار و ملزومات اداری  هستند. […]

ابوالقاسم اظهار کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا کلیه صنوف و بنگاه‌های اقتصادی مرتبط به نوشت افزار و ملزومات اداری؛ حسب دستور العمل ابلاغی جدید از طرف قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی مکلف به ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه کالایی لوازم التحریر، نوشت افزار و ملزومات اداری  هستند.  

وی با تشریح کالای مشمول نظیر کلیه نوشت افزار شامل خودکار، مداد معمولی، مداد نوکی، روان نویس، ماژیک، لاک غلط گیر، مداد رنگی، پاک کن، مداد تراش و غیره تصریح کرد: تمامی متقاضیان این اقلام از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل ۷ آذرماه سال جاری باید جهت ثبت نام، احراز صلاحیت و انجام عملیات شناسه کالا به” سامانه جامع تجارت” مراجعه کنند. همچنین از زمان ابلاغ این دستورالعمل، ثبت آمار تولید مربوط به استفاده از شناسه کالا خواهد بود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان بوشهر عنوان کرد: کلیه تولیدکنندگان و  واردکنندگان  گروه کالایی مذکور  موظف اند حداکثرظرف مدت ۴ ماه پس از تاریخ اعلام شده  الزام نصب  شناسه بر روی هر گروه کالایی مندرج در جدول دستورالعل اجرایی و شناسه کالاهای مرتبط با همان ردیف را که تولید یا وارد کرده‌اند مطابق با فرمت ارائه شده در ماده ۵ دستورالعمل اجرایی به نحو مقتضی در اختیار سایر اعضای زنجیره تامین قرار دهند.

محمدزاده اضافه کرد : کلیه مالکان کالای مشمول در سطح بازار و انبار موظف‌اند تا ۵ماه پس از تاریخ موضوع ماده ۲ این دستورالعمل  ضمن دریافت شناسه کالا از وارد کنندگان و تولید کنندگان نسبت به الصاق شناسه کالا  از واردکنندگان و تولید کنندگان نسبت به الصاق شناسه کالا بر روی کالاهای بدون شناسه اقدام کنند.

وی تصریح کرد : تکمیل شناسنامه کالا و دریافت شناسه باید به ازای هر قلم (نوع) کالای تولید شده داخلی، از سوی تولید کننده و هر قلم (نوع) کالای وارداتی از سوی واردکننده، برای اولین سری تولید یا واردات بعد از الزام شناسه بر اساس اولویت‌ها و زمان بندی‌های ارائه شده، انجام گیرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان بوشهر خاطر نشان کرد : در این ابلاغیه، گمرک، نسبت به دریافت و ثبت گواهی‌ها و شماره شناسه کالا از سامانه جامع تجارت به استناد ماده ۸ آیین نامه ملزم شده است و  دستورالعمل صادره شامل کالاهایی است که بعد از الزام شناسه کالا؛ تولید یا وارد می‌شوند، لذا تعیین تکلیف کالاهای موجود در کشور و ترخیص سفارشات قبل از الزام، به ترتیب مشمول ماده ۷ آیین‌نامه و ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات خواهند بود.

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، محمد زاده اعلام کرد : کلیه اعضای زنجیره تامین موظف اند پس از این تاریخ از هرگونه مبادله تجاری کالای بدون شناسه کالا امتناع ورزند و در غیر اینصورت مسئولیت حمل، نگهداری، انبارش، عرضه و فروش کالا  مصدا ق قاچاق  بر عهده آنان خواهد بود و در صورت مشاهده  برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام