سردیس شهید حاج‌قاسم در سنندج رونمایی شد

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، در اولین روز حضور کاروان هنری روایت حبیب در کردستان، پیش از ظهر امروز پس از برگزاری مراسمی با حضور مسوولان استانی و مردم در دانشگاه آزاد سنندج، از سردیس حاج‌قاسم سلیمانی در بلواری به همین […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، در اولین روز حضور کاروان هنری روایت حبیب در کردستان، پیش از ظهر امروز پس از برگزاری مراسمی با حضور مسوولان استانی و مردم در دانشگاه آزاد سنندج، از سردیس حاج‌قاسم سلیمانی در بلواری به همین نام در سنندج رونمایی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در حاشیه این مراسم گفت: امیدواریم یادمان‌های اینچنین موجب شود، جوانان و مردم ما اعم از پیر و جوان متوجه ایثارگری‌های افرادی باشند که همه چیز ما از شهادت‌ها، ایثارگری‌ها و مهاجرت‌های آنان است.

شهید سلیمانی در عراق و در جبهە اول جنگ با داعش مرد محبوب کُردها بە ویژە نیروهای پیشمرگه بود، ژنرالی کە با درایت و مشاورە و فرماندهی ایشان آمرلی و سنجار آزاد شد.

در زمانی که داعش به اربیل اقلیم کردستان نزدیک شده بود، مسوولان اقلیم از چندین کشور کمک خواستە بود اما تنها جمهوری اسلامی ایران و شخص حاج قاسم سلیمانی بود که به درخواست آنها لبیک گفت.

حاج قاسم که بە عنوان فرمانده سپاه قدس و مسئول قرارگاه رمضان همیشه برای کمک بە کُردها آمادە بود و همین مسئله موجب شد که این فرمانده دلاور و خستگی‌ناپذیر قبل و بعد از شهادتش همواره مرد محبوب کردها باشد.

کاروان هنری حبیب از ۱۱ ماه جاری پس از کرمان، اصفهان و زنجان، از امروز به مدت دو روز مهمان مردم کردستان است که برنامه‌هایی نظیر شب شعر، حماسه‌خوانی، نقالی، برپایی نمایشگاه عکس و شب خاطره برگزار خواهد کرد.

بامداد روز جمعه ۱۳ دی‌ماه سال ۹۸ براثر حمله تروریستی امریکا، حاج‌قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد.