کاروان “روایت حبیب” به کردستان رسید

امین مرادی امروز یکشنبه(۲۱ آذرماه) در مراسم “روایت حبیب” که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کاروان هنری روایت حبیب در آستانه دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور برنامه های مختلف فرهنگی و هنری اجرا می کنند. وی افزود: این کاروان که به همت بنیاد حفظ و […]

امین مرادی امروز یکشنبه(۲۱ آذرماه) در مراسم “روایت حبیب” که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کاروان هنری روایت حبیب در آستانه دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور برنامه های مختلف فرهنگی و هنری اجرا می کنند.

وی افزود: این کاروان که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد سلیمانی تحت عنوان مکتب حاج قاسم و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود، به مدت یک ماه در ۱۰ استان کشور برنامه های فرهنگی و هنری اجرا می کنند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، بیان کرد: طی این رویداد فرهنگی و هنری، برنامه های مختلفی از جمله شب خاطره، شعر خوانی، سرود و موسیقی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس، نمایش فیلم، اجرای تئاتر، نقالی و حماسه خوانی برگزار می شود.

وی ادامه داد: این کا روان از ۱۱ آذرماه از استان کرمان حرکت کرده و بعد از برگزاری مراسم در استان های اصفهان و زنجان، به کردستان رسیده و امروز این استان به عنوان استان چهارم افتخار میزبانی این کاروان را به مدت سه روز دارد.

مرادی، ذعنوان کرد: رونمایی از سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی، برپایی نمایشگاه عکس در پردیس سینما بهمن و برگزاری شب خاطره از مهم ترین برنامه های این کاروان در استان کردستان است.

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی به خاطر رشادت ها، و ایثار و پیروی از مکتب انقلاب اسلامی تنها متعهد به این موارد نبوده، بلکه امروز به نماد مقاومت همه مظلومین وآزادیخواهان جهان تبدیل شده است.

وی یادآور شد: امنیت پایدار در منطقه مرهون نقش و حضور به موقع حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش است، به همین دلیل همگان باید بدانند که حاج قاسم یک شخص نیست بلکه یک مکتب و فرهنگ بوده، که مصداق عینی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

انتهای پیام