استاندار کرمان: برنامه‌های هفته "مقاومت" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس استان کرمان تشکیل تیم‌های واکنش سریع را لازم دانست و اظهار داشت: تصمیمات این تیم‌ها لازم‌الاجرا بوده و […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان ، علی زینی‌وند ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس استان کرمان تشکیل تیم‌های واکنش سریع را لازم دانست و اظهار داشت: تصمیمات این تیم‌ها لازم‌الاجرا بوده و به منزله مصوبات ستاد استانی محسوب می‌شوند.

وی بیان کرد: تیم‌های واکنش سریع به این منظور است که اگر یک باره با کانون بحرانی در منطقه‌ای مواجه شوند، سریعاً تصمیم‌گیری کنند و منتظر ستاد استانی نمانند.

وی با اشاره به اینکه تصمیمات اتخاذی برای سایر اعضای ستاد کرونا لازم‌الاجرا هستند افزود: واکسیناسیون اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز باید ادامه یابد و تقویت شود.

زینی‌وند همچنین با اشاره به پایین بودن درصد میانگین واکسیناسیون در شهرستان‌های فهرج، ریگان، جیرفت، راور، شهربابک، بافت، بردسیر، سیرجان و رابر گفت: درصد واکسیناسیون در کل استان باید به ۹۰ درصد برسد.

وی با تاکید بر اینکه اگر واکسیناسیون گسترده صورت نگیرد با شیوع سویه‌های جدید با مشکل مواجه می‌شویم افزود: نظارت مستمر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد تاکید است.

وی با اشاره به در پیش بودن دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی، گفت: برای برگزاری برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته مقاومت هیچ نگرانی نداریم و کاملاً رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم دیده شده است.

وی با بیان اینکه برای حضور کاروان‌های زیارتی مرقد مطهر حاج قاسم سلیمانی باید چارچوب و برنامه‌ریزی کافی و لازم انجام شود ادامه داد: با توجه به فصل سرما، تهویه مناسب در کلاس‌های درس مورد نظارت و بررسی قرار گیرد و تیم‌ها بازرسی سرزده و مستمر از مدارس را داشته باشند تا این دغدغه و نگرانی برطرف شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه فرودگاه‌های کرمان مرز هستند و پرواز مستقیم از خارج از کشور داریم بیان کرد: حتما باید تدابیر لازم برای انجام تست و مراقبت‌های کرونایی دیده شود.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: در رنگ‌بندی جدید کرونایی استان کرمان شهرستان‌های زرند، سیرجان و شهربابک در وضعیت نارنجی هستند، ۱۱ شهرستان کرمان، راور، کوهبنان، رفسنجان، بم، جیرفت، بافت، ارزوئیه، عنبرآباد، رودبار جنوب و قلعه‌گنج در وضعیت زرد و ۹ شهرستان دیگر در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند.

بصیری ابراز داشت: با عبور از خیز پنجم و واکسیناسیون گسترده، کشور از وضعیت قرمز خارج شده است، اما مسئله روز با توجه به سویه جدید ویروس کرونا با سرعت فراگیری بالاتر از آفریقای جنوبی، هشدار برای افرادی است که در تزریق واکسن تردید دارند.

عراق|برگزاری مراسم سالگرد شهدای مقاومت در میدان التحریر بغداد/ سالگرد حاج قاسم به تظاهرات ضد آمریکایی تبدیل شد+فیلم و تصاویر “مقاومت” در سالگرد حاج قاسم، صاحب رادیو می‌شود تقدیر فرمانده سپاه از عملکرد صدا و سیما در سالگرد حاج قاسم سلیمانی/ رسانه ملی نقش اول را در الگوی رفتاری مردم بازی می‌کند

 

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه از وضعیت رو به کاهش بیماری در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: وضعیت استان کرمان به مراتب بهتر از هفته‌های قبل شده و آثار آن را در رنگبندی و تعداد بیماران بستری مشاهده می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: تعداد بیماران کرونایی بستری در سطح استان، کاهش حداقل ۲۰ درصدی پیدا کرده است و در بازدیدی که امروز با حضور استاندار کرمان از مرکز آموزشی درمانی افضلی‌پور داشتیم، اشغال تخت‌های بخش‌های ویژه کرونایی کم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به سویه جدید ویروس کرونا و بیش از ۳۰ جهش‌ در آن گفت: سرعت واگیری این نوع ویروس به مراتب بسیار بالاتر است، اما طبق گزارش‌های ارائه شده واکسیناسیون قطعاً در شدت و واگیری بیماری موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی تا زمان قطع کامل زنجیره باید رعایت شود و برای تزریق واکسن به افراد مردد و یا بی‌اهمیت نسبت به این مسئله تاکید داریم افزود: برای مسافران خارجی در فرودگاه کرمان آمادگی انجام تست و جلوگیری از شیوع احتمالی سویه جدید را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: در مجموع استان کرمان ۲ میلیون و ۶۳۰ هزار نوبت اول و یک میلیون و ۶۱۳ هزار نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ تزریق شده است.