فعالیت ۴۰۲ صندوق اشتغال‌زایی در کشور

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار مهر سردار محمد زهرایی در مراسم افتتاحیه صندوق‌های قرض‌الحسنه محله‌های شهری و روستایی بسیج سازندگی که در روستای اقابابا برگزار شد گفت: امروز در جایگاهی ایستاده‌ایم که فرزندان روح‌الله در حوزه‌های نظامی انگلیسی‌ها را در عرشه‌های کشتی به زانو […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار مهر سردار محمد زهرایی در مراسم افتتاحیه صندوق‌های قرض‌الحسنه محله‌های شهری و روستایی بسیج سازندگی که در روستای اقابابا برگزار شد گفت: امروز در جایگاهی ایستاده‌ایم که فرزندان روح‌الله در حوزه‌های نظامی انگلیسی‌ها را در عرشه‌های کشتی به زانو درآورده و دزدان امریکایی را در نفت کش‌ها به ذلت در آورده‌اند.

فعالیت ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی و محرومیت زدایی ادامه داد: فرزندان سید علی خامنه‌ای امروزه عرصه‌های مبارزه با فقر و محرومیت راه را با همان پشتکار و بصیرتی پیش می‌برند که در دوران دفاع مقدس شاهد بوده‌ایم و امروز ۴۲ هزار گروه جهادی و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از نسل گام دومی پا به عرصه گذاشته آمد.

سردار زهرایی مطرح کرد: مؤلفه‌های دفاع مقدس نوین متفاوت است در حالی که ماهیت جبهه استکبار تغییری نکرده و به این نتیجه رسیده‌اند که فشار حد اکثری اقتصادی بیاورد و در تهاجم فرهنگی به جنگ باورهای ایران اسلامی بیاید.

این مسؤول تبیین کرد: شما دیدید و می‌بینید جوانان نسل گام دوم انقلاب مثل پدران خود و مثل اساتید و فرماندهان خود از اوایل انقلاب، پوزه دشمن را به خاک مذلت میکشند.

سردار زهرایی با بیان این نکته که وجه تمایز انقلاب اسلامی و ایران اسلامی مردم نهاد بودن آن است عنوان کرد: پارادایم انقلاب بر ولی نعمتان آن بنا شده و مدیری در این کشور مسئولیت دار است که در مکتب انقلاب خود را خدمتگذار مردم بداند.

وی گفت: مردم در نظر امام خمینی (ره) راه حل هستند و مقبولیت نظام از مردم برآمده، کارآمدی نظام از مردم می‌آید و همه چیز در گرو اراده و باور مردم است همان طور که خود انقلاب از مردم جوشیده و به عنوان نمونه در دوران دفاع مقدس مردم ورق جنگ را به نفع ایران اسلامی برگرداندند.

سردار زهرایی یادآور شد: اگر قائمه انقلاب ولایت باشد مردم قاعده آن هستند و دشمن هم این موضوع را به خوبی تشخیص داده و هم اکنون هر دو را نشانه رفته است تا در طولانی مدت کارآمدی نظام را مورد هدف قرار دهد.

رئیس بسیج سازندگی و محرومیت زدایی تاکید کرد: در جنگ اقتصادی مردم سرداران جنگ هستند و در خط مقدم هستند، مؤلفه جنگ اقتصادی متفاوت است و ما مسؤولین پشتیبانی کننده جنگ اقتصادی و نوک پیکان تولید کننده و کار آفرین و راه انداز قرض‌الحسنه و تعاونی‌ها هستند.

وی ادامه داد: کار ما در این جنگ مانع نشدن و اصلاح آئین نامه‌های دست و روان سازی و تسهیل گری است و بسیج حلقه اتصال مردم است و وظیفه خود را خدمت رسانی می‌داند.

زهرایی گفت: بسیج فریاد مردم و همیشه در کنار مردم بوده، بسیج بدون مردم معنایی ندارد و باید گفت بسیج تبدیل کننده آسیب‌ها به فرصت‌ها است در حالی که امروز اقتصاد بزرگ‌ترین دغدغه پیش روی نظام است.

این مسئول بیان کرد: همچنان که در دفاع مقدس ۸ سال ایستادیم در جنگ اقتصادی به پا خیزیم و برای حمایت از تولید کنندگان که در زیر چرخ بروکراسی خسته شده‌اند کمک کنیم و به اندازه توان و اختیار پیش برویم.

فعالیت ۴۰۲ صندوق اشتغال‌زایی در کشور

سردار زهرایی توضیح داد: امروز بسیج ۴۰۲ صندوق اشتغال زایی و ۱۵۰ تعاونی کاملاً مردمی بدون تصدی بسیج را رونمایی می‌کند و قزوین نماینده سرافرازی است که در این طرح‌ها موفق عمل کرده و درخشیده است و می‌تواند به عنوان گل سرسبد و نمونه به سایر استان‌ها ارائه شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی در خاتمه گفت: لازم است امروز از صندوق‌های قرض‌الحسنه محلی و روستایی حمایت شود چرا که این صندوق‌ها می‌توانند نمونه‌ای برای ارائه بانکداری اسلامی به کشور و جهان باشد.