رئیس سازمان بسیج سازندگی: ۱۵۰ تعاونی اشتغال‌زایی در کل کشور راه‌اندازی شد ‌

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار محمد زهرایی صبح امروز در مراسم افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه محله‌های روستایی بسیج سازندگی که در روستای آقابابای شهرستان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۴۰۲ […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار محمد زهرایی صبح امروز در مراسم افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه محله‌های روستایی بسیج سازندگی که در روستای آقابابای شهرستان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۴۰۲ صندوق قرض‌الحسته و ۱۵۰ تعاونی اشتغال‌زایی در کل کشور راه‌اندازی شده که با بحران بیکاری و اشتغال در روستاها و نواحی شهری محروم مقابله می‌کنند.

وی با اشاره به وجود ۴۲ هزار گروه جهادی بسیج سازندگی در سطح کشور گفت: در قالب این گروه‌ها ۸۰۰ هزار جهادگر گام دوم انقلاب مشغول به خدمت‌رسانی به مردم محروم و مستضعف هستند و از تمام توان خود برای مبارزه با تحریم و جنگ اقتصادی بهره می‌گیرند. تکلیف مدیران هم این است که با همه ظرفیت خود از صندوق‌های قرض‌الحسنه و تعاونی‌های کارآفرین حمایت کنند.

سردار زهرایی اعتماد به مردم و تسهیلگری را ۲ شرط لازم برای کاهش مشکلات اقتصادی و معیشتی دانست و اضافه کرد:‌ نقش بسیج سازندگی هم تسهیلگری برای رشد اقتصادی کشور است و تا امروز هم از پس انجام این وظیفه مهم به خوبی برآمده است.

جنگ اقتصادی دفاع مقدس نوین است

فرمانده بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حماسه‌آفرینی گروه‌های جهادی در مقابله با جنگ سخت اقتصادی گفت: اعضای گروه‌های جهادی در واقع سربازان جنگ اقتصادی هستند که در راه ایجاد تحول اقتصادی با ولایت‌مداری و پشت کار کامل وارد نبرد شده و از هیچ میدانی پا پس نمی‌کشند.

سردار زهرایی افزود: زمانی جنگ ما با مستکبران ماهیت نظامی داشت؛ وی امروز نبرد ما با دنیای استکبار به نبرد اقتصادی و فرهنگی بدل شد که در آن کمپین فشار حداکثری علیه ما راه انداخته‌اند و ما هم باید با اتکا به اراده و باور ملت به پیروزی برسیم.

بسیج سازندگی ۲۰۰۰ شغل در استان قزوین ایجاد می‌کندقرارگاه جهادگران در بسیج سازندگی استان قزوین تشکیل می‌شودبسیج سازندگی برای کمک به خانواده‌ها و حمایت از مشاغل خانگی وارد میدان شد + فیلم

وی ادامه داد: جنگ اقتصادی در واقع دفاع مقدس نوین است و در این دفاع مقدس نوین باید همه مردم و مدیران با تمام قدرت ورود کنند و کاری کنند تا چرخ‌های توسعه اقتصادی کشور به سرعت حرکت کند تا معضلات اقتصادی در کمترین زمان ممکن کاهش پیدا کند.