استاندار مرکزی: اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است

– اخبار استانها – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از  اراک‌، فرزاد مخلص‌الائمه پیش از ظهر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با اشاره به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون موجود در راستای توسعه همه‌جانبه کشور همان اقتصاد مقاومتی بوده و در واقع می‌توان گفت اقتصاد مقاومتی […]

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از  اراک‌، فرزاد مخلص‌الائمه پیش از ظهر امروز در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با اشاره به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون موجود در راستای توسعه همه‌جانبه کشور همان اقتصاد مقاومتی بوده و در واقع می‌توان گفت اقتصاد مقاومتی تقویت بدنه اقتصادی کشور است به این شکل که بتوان در برابر هر گونه فشار خارجی و تحریمی ایستاد تا گزندی به کشور وارد نشود.

وی افزود: تنها راه عبور از بحران و هموارسازی مسیر توسعه در وضعیت کنونی اقتصادی، همین مقوله اقتصاد مقاومتی است که در این رهگذر نقش شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است که این شورا در حوزه اقتصادی نقاط قوت و ضعف استان را فهرست‌بندی کند و با تمام توان در راستای رفع موانع تولید تلاش کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، نقش شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی باید در سطوح مختلف مدیریتی استان برجسته‌سازی شود تا شاهد شتاب‌بخشی به آهنگ توسعه اقتصادی در استان باشیم.

مصوبات این شورا ابلاغ شده و توسط مسئولان مربوطه پیگیری می‌شود و در نشست آینده این مصوبات را مرور می‌کنیم و در صورت لزوم مداخله در هر یک از موارد انجام می‌شود.

بازدید رئیس جمهور از کارخانه راکد سرجین بافت نتیجه داد/ بانک مرکزی برای رفع موانع تولید پای کار آمداستاندار اردبیل: عزم جدی برای رفع موانع تولید در استان اردبیل داریمعضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه: حضور آیت‌الله رئیسی بین مردم “امیدواری” ایجاد کرده/ سیاست‌ اقتصادی دولت رفع موانع تولید است

 بخش خصوصی با رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری از سوی بخش دولتی بهتر حرکت می‌کند 

ناصر بیگی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به اهمیت شورای گفت‌وگو گفت: از وظایف این شورا تسهیل فرآیند تولید و حرکت در مسیر شکوفایی اقتصادی است و در واقع می‌توان گفت این شورا تجلی‌گاه تعاملات بین دولت و بخش خصوصی است.

وی افزود: این شورا در صورتی که موانع و چالش‌های تولید را بتواند به موقع شناسایی کند می‌تواند به عنوان موتور محرک اقتصاد استان ایفای نقش کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: خروجی این شورا باید در راستای توسعه تولید و اقتصاد استان کارآمد و اثرگذار باشد و خوشبختانه طبق رسالت راهبردی خود دستاوردهای مهم و مفید فایده‌ای را در استان داشته است و نقش اثرگذار آن در رفع موانع تولید استان هر روز افزایش می‌یابد.

بیگی بیان کرد: به طوری که این شورا در نیمه دوم سال گذشته رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داد درحالی که در ۶ ماه نخست همان سال در رتبه هفتم قرار داشت.

وی ادامه داد: بخش خصوصی با رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری از سوی بخش دولتی قادر به حرکت بهتری است وشورای گفت امیدواریم که روز به روز شاهد اتفاقات مثبت در حوزه اقتصادی استان باشیم.