قرائتی: قرآن مهجور نماند

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن قرائتی در نشست مجمع علمای استان سمنان که در حسینیه شهدای سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار شد با تأکید بر ترویج فرهنگ نماز اظهار داشت: بارها […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن قرائتی در نشست مجمع علمای استان سمنان که در حسینیه شهدای سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار شد با تأکید بر ترویج فرهنگ نماز اظهار داشت: بارها از زبان رهبر معظم انقلاب موضوع اهمیت درس قرآن و تدبر در کلام الهی بیان شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید به لحن و بیان احادیث و روایات بر اساس کار کارشناسی بیش از پیش توجه شود گفت: نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها باید پرچم تفسیر آیات الهی را در دست بگیرند و دیگر علما و روحانیون نیز پیرو این مسیر باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز در کشور با تأکید بر اینکه توجه به تفسیر کلام الهی در کنار اقامه نماز باید مدنظر قرار گیرد اظهار داشت: باید در برنامه‌های مختلف موضوع بیان تفسیر قرآن کریم هر چند به صورت کوتاه و مختصر پرداخته شود.

قرائتی گفت: اینکه به مطالعه دیگر کتاب‌ها توجه کنیم و حرفی از مطالعه و توجه به قرآن نزنیم، شیوه درستی نیست؛ بنابراین با توجه به اهمیت توجه به تفسیر قرآن باید در این موضوعات بیش از پیش بحث و گفت‌وگو شود.

وی تأکید کرد: نباید بگذاریم قرآن در جامعه اسلامی مهجور و به دست فراموشی سپرده شود و بر اساس نص صریح کلام الهی باید در قرآن تدبر کرد و حداقل روزی ۲ تا صفحه قرآن را بخوانیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بابیان اینکه کم‌کاری خود را باید نسبت به قرآن کریم جبران کنیم ادامه داد: هر فردی اگر در زندگی خود به قرآن توجه کند و تدبر در آن داشته باشد، حاصل آن را نیز برداشت می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج بر ادای حق بسیج تأکید کرد و گفت: بسیجی واقعی آن فردی است که بدون دعوت و توقع با عشق و به صورت همگانی وارد عرصه شود و به مردم خدمت کند.

اجلاسیه سراسری نماز در استان سمنان با حضور حجت‌الاسلام قرائتی برگزار می‌شودقرائتی: واکنش ما در مجالسی که حرف نابجا می‌زنندحجت الاسلام قرائتی به عنوان چهره ممتاز قرآنی کشور شناخته شد

قرائتی بابیان اهمیت جایگاه بسیج و بسیجی ضمن اشاره به ویژگی‌های برجسته بسیجیان نظیر اخلاص در عمل و ایمان و خلوص نیت گفت: بسیاری از افراد را امروز در جامعه می‌بینیم که اسم بسیج روی آن‌ها نیست، اما تمام وجودشان بسیجی است.