کشت بیش از ۸۱ هزار هکتار از دیمزارهای لرستان

اسفندیار حسنی مقدم در جلسه جهش تولید در دیمزارها بیان کرد: تعهد لرستان در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۲۳۵ هزار هکتار است که تا کنون بیش از ۸۱ هزار کشت انجام شده است. وی افزود: در این راستا ۶۵ هزار و ۱۳۷ هکتار گندم، ۱۵ […]

اسفندیار حسنی مقدم در جلسه جهش تولید در دیمزارها بیان کرد: تعهد لرستان در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۲۳۵ هزار هکتار است که تا کنون بیش از ۸۱ هزار کشت انجام شده است.

وی افزود: در این راستا ۶۵ هزار و ۱۳۷ هکتار گندم، ۱۵ هزار و ۸۳۸ هکتار جو، ۱۴۱ هکتار گلرنگ، ۸۹ هکتار علوفه و ۸ هکتار نخود کشت شده است.

حسنی مقدم ادامه داد: برای ۸۹۴۱ تن بذر گندم، جو و نخود ۵۲ تن بذر مال استفاده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان یکی مزایای طرح جهش تولید در دیمزارها را جهش بسیار خوب در کشاورزی حفاظتی عنوان کرد و گفت: تاکنون ۸۲۱۶ هکتار کشت مستقیم گندم و جو در لرستان انجام شده است.

این مقام مسئول بر تهیه بذر و کشت ۳ محصول نباتات علوفه‌ای، حبوبات و دانه های روغنی در تناوب با کشت غلات تاکید کرد و یادآور شد: برای اجرای این طرح ۱۵ هزار نفر روز از بهره‌برداران طرف قرارداد در قالب ۴۵۰ کارگاه آموزشی و ۷۵۰۰ نفر به صورت انفرادی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

انتهای پیام