اجمالی/ امروز حق بسیجی باید بیشتر ادا شود

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی صبح امروز در نشست مجمع علمای استان سمنان با تأکید بر لزوم توجه به لحن و بیان احادیث و روایات اظهار کرد: تلاش‌ها در حوزه ترویج فرهنگ نماز باید بر اساس کار کارشناسی […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی صبح امروز در نشست مجمع علمای استان سمنان با تأکید بر لزوم توجه به لحن و بیان احادیث و روایات اظهار کرد: تلاش‌ها در حوزه ترویج فرهنگ نماز باید بر اساس کار کارشناسی و با دقت خاصی انجام شود.

او ادامه داد: اهمیت درس قرآن و تدبر در کلام الهی از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بیان شده است و امروز باید روی این مسائل بیشتر کار و فکر کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: پرچم تفسیر آیات الهی را نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها باید در دست بگیرند و سایر علما و روحانیون نیز در این زمینه در پیروی از آن‌ها اقدام کنند.

قرائتی با بیان اینکه اگر علم می‌خواهیم باید آن را در قرآن کریم جست‌وجو و بدان رجوع کنیم، گفت: در کنار اقامه نماز باید به تفسیر کلام الهی نیز توجه شود.

وی اضافه کرد: امروز تفاسیر قرآن کریم به‌صورت کوتاه هم که شده باید در برنامه‌ها بیان شود و باید در این زمینه‌های مهم بیشتر گفت‌وگو کرد؛ نمی‌شود که کتاب‌های دیگر را مطالعه کنیم، اما درباره قرآن مطالعه نکرده و حرفی نزنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: امروز همه باید قرآن را دریابید تا مهجور نماند و روزانه حداقل ۲ تا سه صفحه قرآن کریم را بخوانید و به گفته خداوند متعال در آن تدبر کنید.

قرائتی با بیان اینکه هر کسی سراغ کلام الهی برود حاصل از آن بر خواهد داشت، افزود: باید تا قبل از ماه مبارک رمضان آمادگی خوبی در خود ایجاد کنیم.

او گفت: امروز باید تصمیم بگیریم تا کم‌کاری خود را در گذشته نسبت به قرآن کریم جبران کنیم و بدانیم که شفاعت قرآن کریم قطعی است و شامل حال همه‌کسانی خواهد شد که به آن توجه دارند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: حق بسیج و بسیجی را امروز باید بیشتر ادا کرد؛ بسیجی کسی است که بدون دعوت و توقع به‌صورت همگانی و با عشق خود وارد میدان می‌شود و برای مردم تلاش می‌کند.

قرائتی گفت: امروز افرادی در جامعه وجود دارند و با آن که اسم بسیج روی آنها نیست؛ اما تمام وجودشان بسیجی است و در این راه باید خدا را دید و نگران بعد از آن نبود و با اخلاص عمل کرد.