‌طرح محلات اسلامی استان سمنان کشوری شد‌

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار حمید دامغانی در همایش راه مشترک که به مناسبت هفته بسیج با حضور پیشکسوتان، رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس و همچنین طلاب و روحانیون بسیجی و جهادی سراسر استان در حسینیه […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار حمید دامغانی در همایش راه مشترک که به مناسبت هفته بسیج با حضور پیشکسوتان، رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس و همچنین طلاب و روحانیون بسیجی و جهادی سراسر استان در حسینیه شهدای گمنام سپاه استان سمنان برگزار شد با بیان اینکه بسیج معجزه الهی است اظهار داشت: یکی از معجزات مهم انقلاب اسلامی تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به شعار هفته بسیج امسال با عنوان «بسیج پاره تن مردم» گفت: این نهاد مقدس برخواسته از متن مردم است و همین حضور و نقش‌آفرینی مردم در بسیج مایه اعتبار انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به تشکیل قرارگاه پیامبر اکرم (س) در این استان گفت: این قرارگاه یک قرارگاه محله‌ای مسجد محور است که باهدف هم‌افزایی بین ارکان اصلی مساجد یعنی امام جماعت، فرمانده قرارگاه، فرمانده پایگاه بسیج در مسجد شکل گرفته است.

سردار دامغانی حل مشکلات به صورت محله‌ای را از اهداف و رویکردهای اصلی قرارگاه پیامبر اکرم (س) در استان سمنان عنوان کرد و گفت: رویکرد در این قرارگاه بدین‌صورت است که همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات محلات با مطالبه گری از دستگاه‌های اجرایی به کار گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح محلات اسلامی بسیج در سطح کشور برای نخستین بار در استان سمنان شکل گرفته است، گفت: امروز این طرح که خاستگاه آن از استان سمنان بوده است، به‌عنوان یک طرح کشوری در سازمان بسیج رونمایی شد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان به نقش هدایت‌گر طلاب و روحانیون در اجرای طرح محلات اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز باید گفت طرح شهید سلیمانی، رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه، فعالیت‌های محرومیت‌زدایی، فعالیت‌های تربیتی، طرح امید دانش‌آموزی و صالحین، به روحانیون و طلبه‌های بسیجی گره‌خورده است.

سردار دامغانی با اشاره به فعالیت‌های بسیج در طرح شهید سلیمانی گفت: نقش طلاب و روحانیت در عرصه‌های مختلف اجتماعی، جهادی و محرومیت‌زدایی در سطح استان سمنان بسیار گسترده است.

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از تسنیم، در این آیین حجت‌الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، سردار دامغانی فرمانده سپاه استان سمنان و جمعی از طلاب و روحانیون استان سمنان حضور داشتند.

مهم‌ترین هدف راه‌اندازی قرارگاه پیامبر اکرم (ص) در استان سمنان مسجد محوری استقرارگاه نظارتی بسیج اصناف در استان‌ها راه‌اندازی می‌شودتفکر ‌بسیج سبب ایجاد رعب و وحشت در بین دشمنان ‌شده است

و در پایان این همایش تعدادی از روحانیون بسیجی و جهادگر فعال در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی تجلیل شد.