استاندار کرمان: هویت بسیج پوشش آحاد مردم است

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از برنا؛ علی زینی‌وند در دیدار با سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله کرمان و از بسیجیان باسابقه به مناسبت هفته بسیج، یاد و خاطره شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و با ادای احترام به خانواده معظم شهدا و […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از برنا؛ علی زینی‌وند در دیدار با سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله کرمان و از بسیجیان باسابقه به مناسبت هفته بسیج، یاد و خاطره شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و با ادای احترام به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در راه استقرار نظام اسلامی عنوان کرد: مردم و مسئولان باید دائما با بسیج در تعامل باشند که پایه‌های نظام هر روز تنومندتر و قوی‌تر شوند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند متعال و توان و هوشمندی پایه‌گذار آن، ساختارهایی را شکل داده که اهمیت و لزوم آنها در پیچیدگی‌های دنیای آشفته و بی‌رحم کنونی مشخص و نمایان شده است.

زینی‌وند افزود: این ساختارها به وجود آمدند تا مشارکت مردم را معنادار و هدفمند در اداره حکومت تعریف کنند و اداری کردن آنها از جمله جهاد سازندگی به لحاظ دید کارشناسی اشتباه بود.

استاندار کرمان گفت: بسیج از مهمترین ساختارهای شکل گرفته در ابتدای انقلاب اسلامی است و کسی نمی‌دانست در دامن آن مردانی چون سردار سلیمانی و ساختارهایی قدرتمند سازندگی شکل می‌گیرد و الگوی امنیت‌ساز برای نجات جغرافیای جهان اسلام تبدیل می‌شود.

وی ابراز داشت: بسیج بدون داشتن نظام اداری و سلسله مرتبه‌ای، در عرصه مقابله با کرونا، آبرسانی به روستاها، کمک به مردم در بحران‌ها حاضر می‌شود.

زینی‌‌وند، بسیج را شبکه گسترده‌ای برشمرد که مهمترین ویژگی آن مردمی بودن است و گفت: تهاجم بیرحمانه اتاق‌های فکر که تخریب هویت نظام جمهوری اسلامی را هدف دارند، بسیج را جناجی و حزب و جریان سیاسی تعریف می‌کنند، اما ماهیت و تعریف بسیج را باید از دیدگاه مقام معظم رهبری مدنظر داشت.

مقام عالی دولت در استان کرمان با بیان اینکه هویت بسیج این است که همه مردم زیر چتر آن باشد و تعریف غیر این از بسیج اجحاف است عنوان کرد: بسیج در جمهوری اسلامی جای ارتش و نیروی انتظامی و نیروی سازمانی سپاه را نگرفته و شامل همه این نهادهاست.

وی با بیان این مطلب که در تبیین بسیج و الگوسازی که ایجاد کرده نباید به این ایده آرمانی جفا شود تصریح کرد: تفکر بسیجی همان است که سردار سلیمانی را پرورش داده و لشکر ثارالله را ساخته است.

زینی‌وند ادامه داد: تنها الگویی در دنیا که امنیت و دفاع را در حالی که نوپا بوده و همه دنیا برابر آنها ایستاده بودند به مردم سپرد، جمهوری اسلامی ایران است و بسیجیان خودجوش به میدان نبرد برابر همه دنیا رفتند.

وی ابراز داشت: الگوهای ساختاری جمهوری اسلامی مانندی در دنیا ندارند و خودشان تجربه و الگوی دنیا شده‌اند.

انتهای پیام

بیشتر بخوانید: