۱۳ هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید در استان بوشهر ساخته می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مسکن به‌عنوان نیاز اولیه هر زندگی و شخص از جایگاه مهمی در جامعه برخوردار است که در این راستا یکی از برنامه‌های دولت توجه به مسکن به ویژه محرومان است. نهضت ملی […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مسکن به‌عنوان نیاز اولیه هر زندگی و شخص از جایگاه مهمی در جامعه برخوردار است که در این راستا یکی از برنامه‌های دولت توجه به مسکن به ویژه محرومان است.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم است که در این راستا بر اساس سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی سالانه یک میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها در استان‌های مختلف ساخته می‌شود.

در اجرا طرح نهضت ملی مسکن، سهمیه سالانه استان بوشهر ساخت ۱۳ هزار واحد مسکونی است که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تاکنون زمینه ساخت ۸ هزار واحد مسکونی آن فراهم شده است.

فرزاد رستمی با بیان اینکه زمین ساخت مسکن اجرا طرح یاد شده در شهرهای مختلف استان بوشهر فراهم شده اظهار داشت: اکنون بیشترین مشکل تأمین زمین برای اجرا طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر در شهرهای گناوه و جم و خوشبختانه در حال برطرف شدن است.

وی با اشاره به ثبت‌نام افراد متقاضی در سامانه تعیین شده خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۱۵ هزار نفر در استان بوشهر در سامانه جهش تولید مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه پالایش این افراد در حال انجام است تصریح کرد: برای ساخت مسکن در طرح جهش تولید تسهیلات ویژه‌ای پرداخت و در این راستا ۳۵۰ میلیون تومان وام به متقاضیان در مرکز استان بوشهر پرداخت می‌شود.

رستمی اضافه کرد: اختصاص تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی برای مرکز استان، ۳۰۰ میلیون تومانی برای سایر شهر‌ها، و ۲۵۰ میلیون تومانی برای روستاها از ویژگی‌های طرح جهش تولید مسکن است که با حداقل آورده امکان ساخت وجود دارد.

وی از اجرا طرح جهش تولید مسکن در بعضی شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این واحدهای مسکونی پس از ۲ سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه طرح جهش تولید مسکن تا ۱۵ آذر تمدید شده است گفت: شرایط ویژه برای ثبت‌نام تعیین شده که عدم دریافت زمین دولتی یا وام تسهیلات یارانه مسکن توسط فرد یا افراد تحت تکفل، عدم برخورداری از املاک مسکونی و ۵ سال سابقه سکونت در محل مورد تقاضا از جمله شرایط است.

نقش طرح جهش تولید مسکن در کاهش قیمت مسکنعضو کمیسیون عمران مجلس: برای آغاز طرح جهش تولید مسکن ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تخصیص یافتشیوه‌ تامین مالی قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها را به خطر می‌اندازد

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است.