استاندار همدان: از ظرفیت‌های استان برای تعالی نماز و اذان استفاده شود‌

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان،  علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه ستاد اجرایی جشنواره اذان منتظران اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های استان در جهت تعالی نماز و اذان استفاده می‌شود. وی با بیان اینکه  موضوع نماز در دین و […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان،  علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه ستاد اجرایی جشنواره اذان منتظران اظهار داشت: باید از ظرفیت‌های استان در جهت تعالی نماز و اذان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه  موضوع نماز در دین و مکتب اسلام ریشه دار وحائز اهمیت است افزود: اذان چکیده‌ای است از آنچه که دین مبین اسلام در نماز اقامه می‌کند. 

استاندار همدان ادامه داد:  جشنواره اذان منتظران بخش‌های مختلفی از جمله بخش قابل توجه علمی دارد که می‌تواند به غنای آن بیفزاید.

وی بیان کرد: شیوه‌های اثر‌گذاری نماز و اذان در جامعه، به روش‌های مختلف در ساختار جشنواره سراسری اذان منتظران لحاظ شود. 

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه مباحث علمی جشنواره سراسری اذان منتظران باید بتواند اقناع کننده باشد عنوان کرد: در بخش هنری و فرهنگی باید به گونه‌ای اقدام شود که انتظارات فرهنگی و تاثیرگذاری بر جامعه برآورده شود. 

وی اظهار داشت: به منظور تاثیرگذاری جشنواره اذان منتظران، وظایف و تکالیف دستگاه‌های اجرایی به‌طور مشخص و دقیق تعیین شود.

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از تسنیم طی حکمی از سوی سید احمد زرهانی جانشین ستاد اقامه نماز کشور، دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان به‌عنوان رئیس ستاد برگزاری جشنواره سراسری اذان منتظران تعیین شد‌.

نخستین جشنواره استانی نماز در اردبیل برگزار شدمیقات صالحین در مصلی‌های نماز جمعه استان زنجان برگزار می‌شود

در این جلسه همچنین از پوستر جشنواره سراسری اذان منتظران توسط دکتر علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیئت امنای ستاد اقامه نماز، جانشین ستاد اقامه نماز کشور و برخی از مسئولان استانی رونمایی شد.