بسیج حرف فعالین اقتصادی رابدون لکنت وکامل به مسئولین ارائه می کند

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا حسن‌پور ظهر چهارشنبه در مراسم راه اندازی دفتر بسیج تجار و فعالین اقتصادی استان فارس، گفت: تقویت تولید و صادرات از جمله مواردی است که بسیج آن را مورد توجه قرار می‌دهد و افتتاح دفتر بسیج تجار […]

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا حسن‌پور ظهر چهارشنبه در مراسم راه اندازی دفتر بسیج تجار و فعالین اقتصادی استان فارس، گفت: تقویت تولید و صادرات از جمله مواردی است که بسیج آن را مورد توجه قرار می‌دهد و افتتاح دفتر بسیج تجار اتاق بازرگانی بستر مناسبی است که بسیج به واسطه آن به یاری اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بیاید، زیرا معتقدیم بسیج می‌تواند حرف فعالان اقتصادی را کامل و بدون لکنت به مسئولان ارائه کند.

او بیان کرد: اگر هم مسئولان کمک نکردند خود بسیج با ظرفیتی که دارد برای رفع موانع ورود پیدا می‌کند و راه‌اندازی دفتر بسیج تخصصی می‌تواند بشارتی به بخش خصوصی باشد.

حسن‌پور اظهار کرد: ظرفیت‌های خوبی در تجارت هستیم و این ظرفیت‌ها به خاطر تنگ نظری‌ها و برخوردها مورد توجه قرار نگرفته است و بکارگیری تجار جوانی که ریسک پذیر هستند را مد نظر قرار داده‌ایم.

او گفت: نکته اساسی این است که بسیج می‌تواند در موضوعات غیر صنفی ورود کند یعنی اگر مواد اولیه سرمایه گذار در گمرک معطل مانده را آزاد کند و با تفاهم نامه‌ای که بین دولت و بسیج شکل گرفته است این موضوع محقق شد و از این پس بسیج به عنوان عضو اصلی ستاد تنظیم بازار با حق رأی حضور می‌یابد.

حسن‌پور با اشاره به اینکه جنس تاجر ما در گمرک مانده باشد بسیج با حضور در مجموعه گمرک کمک رسانی کند، ادامه داد: موانع نیرو در استان و کشور پیگیری کردیم و باعث شد که برخی کارخانجات دوباره راه‌اندازی شوند و حتی در موضوع دستگاه اکسیژن ساز به جای واردات، خودکفا شدیم، و نگاه ما ورود جدی به موضوع‌ها و رفع موانع است.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور عنوان کرد: ما باید تلاش کنیم قانون مالیات ستانی را تصحیح کنیم و این درحالی است که باید مالیات ارزش افزوده و درآمد گرفته شود و برای جهش تولید باید یک انقلاب اساسی شکل گیرد و سیاست‌ها بر اساس صادرات محوری باشد.

حسن‌پور اضافه کرد: یکی از دلایل مشکلات اقتصادی موجب کشور که آشفتگی فضای کنونی را رقم زده، عدم تقویت پول ملی است که راه رفع مشکلات اقتصادی از تقویت پول ملی می‌گذرد در غیر این صورت وضعیت رو به بهبودی نخواهیم داشت.