هشدار سردار پاکپور نسبت به آسیب‌های فضای مجازی/ بسیجیان هوشمندانه بر محتوای فضای مجازی سیطره یابند

– اخبار استانها – به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمین سپاه در جنوب شرق، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در آیین افتتاحیه مرحله استانی سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج سیستان و بلوچستان […]

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمین سپاه در جنوب شرق، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در آیین افتتاحیه مرحله استانی سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج سیستان و بلوچستان که در حسینیه «عاشقان ثارالله» برگزار شد، اظهار داشت: امروز فضای مجازی در همه ابعاد زندگی، کاری در همه جا حضور دارد و اگر این فضا را رها کنیم، تبدیل به جولانگاه دشمن می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران عنوان کرد: اگر برای ایجاد امنیت در یک منطقه در پادگان‌ها مستقر باشیم ولی حضوری در مناطق مختلف آن منطقه نداشته باشیم و جغرافیانی منطقه دستمان نباشد، امنیت برقرار نمی‌شود‌؛ چرا که میدان و جولانگاه عناصر تروریسم می‌شود و ایجاد ناامنی می‌کند.

وی افزود: اگر آن منطقه و جغرافیا را از دست تروریست‌ها و عناصر ناامن‌کننده بگیریم، بدون شک آنها محدود می‌شوند و نمی‌توانند اهداف خود را که ایجاد ناامنی است، به سرانجام برسانند؛ فضای مجازی هم همین‌گونه است. اگر در فضای مجازی به صورت فعال ورود پیدا نکنیم و از محتوای بیگانه استفاده کنیم به طور قطع با مشکل مواجه خواهیم شد.

سردار پاکپور با بیان اینکه حضور و ورود در فضای مجازی برای ایجاد محتوا مهمترین رسالت افرادی است که در این زمینه تخصص دارند و فعالیت می‌کنند، ادامه داد: رویدادهایی که توسط سازمان بسیج و نهادهای دیگر برگزار می‌شود، می‌تواند کمک کند که گروه‌ها و تیم‌های مختلف را بشناسیم و از این نیروهای متخصص استفاده کنیم.

جهاد تبیین وظیفه بسیجیان در فضای مجازی استفرمانده سپاه استان البرز: بسیج برای مقابله با شبهه افکنی در فضای مجازی نقش آفرینی کندفرمانده سپاه گلستان: دشمن در فضای مجازی به جنگ ملت ایران آمده است

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: این که بتوانیم تیم‌های تخصصی تولید محتوا را هدایت کنیم بسیار مهم است؛ چرا که پراکنده کار کردن آنها مشکل ایجاد می‌کند و نمی‌تواند تاثیر اساسی را در محتوای فضای مجازی ایجاد کند.

وی گفت: در فضای مجازی باید برنامه و خط و مشی اساسی داشته باشیم؛ همگان در همه موضوعات وارد نشوند؛ در هر موضوعی متخصص آن و هر فرد بر اساس سررشته‌ای که در هر زمینه‌ای دارد ورود کند؛ فقط باید مکانی وجود داشته باشد که چنین تیم‌هایی هدایت شوند، محورهایی برای تولید محتوا مشخص شود و به سمت هدف مد نظر سوق پیدا کند.

سردار پاکپور اظهار داشت: این هدف سیطره بر فضای مجازی و محتوای این عرصه متناسب با اعتقادات، ارزش‌ها و آرمان‌های ماست که این کار اساسی باید دنبال شود؛ البته در کشور این اقدام با توان متخصصین و بسیجیان در حال انجام است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در فضای مجازی شاید خیلی مشکل داشته باشیم، ولی جوانان ما کارهای زیاد و موثری در این زمینه انجام داده‌اند و هوشمندانه اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را خنثی می‌کنند.

وی با اشاره به گستردگی فضای مجازی، گفت: اگر تمام موضوعات و مسائل را به خوبی بتوانیم مدیریت و تولید محتوا کنیم موفق خواهیم بود؛ اما اگر از محتوا و محصولات دیگران که متناسب با هدف و سیاست خود نسبت به تولید اقدام می‌کنند استفاده کنیم، دچار مشکل می‌شویم. مسئولان باید خط‌دهی متناسب داشته باشند و طرح‌ها به نحوی باشد که همه را با یک هدف در کنار موضوعات هدایت کنند.

سردار پاکپور با اشاره به محورهای مرحله استانی رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج سیستان و بلوچستان گفت: جهش تولید، مهارت‌افزایی و اتکا به توان داخل و کسب و کارهای الکترونیک، مقابله با کرونا و واکسیناسیون جمعی علیه این ویروس منحوس و نگاه ویژه به ظرفیت‌ها و معرفی استان سیستان و بلوچستان در راستای توسعه و امنیت پایدار، وحدت و همدلی محور مقاومت و استکبارستیزی برای تولید محتوا در این رویداد مشخص شده است.