جلسه فصلی ومشترک مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر ونیروی انتظامی استان اصفهان برگزار گردید./تصویر

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،جلسه مشترک وفصلی مجمع ونیروی انتظامی استان اصفهان به مناسبت هفته امربه معروف ونهی از منکر با حضور دکتر علی اصفهانی دادستان اصفهان برگزار گردید. در این جلسه دکتر جواد استکی ضمن تبریک هفته امربه معروف ونهی از منکر اظهار داشت: قیام امام […]

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،جلسه مشترک وفصلی مجمع ونیروی انتظامی استان اصفهان به مناسبت هفته امربه معروف ونهی از منکر با حضور دکتر علی اصفهانی دادستان اصفهان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر جواد استکی ضمن تبریک هفته امربه معروف ونهی از منکر اظهار داشت: قیام امام حسین  (ع) سرتا سر امربه معروف ونهی از منکر بود که در احیای این فریضتین با یارانش به شهادت رسیدند و امروز هم دشمنان اسلام ونظام در تلاشند که با ترویج منکرات به معروفات واعتقادات مردم مسلمان ضربه بزنند.

وی تصریح کرد:امربه معروف ونهی از منکردر جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد که باید با تمام توان در احیای این دوفریضتین فراموش شده تلاش کنیم امروز بی تفاوتی در جامعه باعث بسیاری از ناهنجاری ها شده است .

در ادامه جلسه سردارمیر حیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان به طرح سلمان محمدی(ص) اشاره وبیان داشت: طرح سلمان محمدی(ص) طرحی اعتقادی،فرهنگی واجتماعی است که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه گردیدکه باید این طرح تقویت شود.

وی تصریح کرد:باید طرح سلمان محمدی (ص) با قوت هرچه بیشتراجرا شود وجهت اجرای این طرح در محله های مختلف شهر اصفهان و استفاده از این طرح دو اکیپ سیار ایجاد گردد.

میر حیدری به موفقیت نیروهای انقلابی در جامعه اشاره وافزود: اگر نیرو های انقلاب در کنار هم ودر راستای همدیگر قدم بردارند موفقیت های بسیار زیادی خواهند داشت بحمدالله مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر،دادستانی و نیروی انتظامی باقوت درکنار همدیگردرجهت اعتلای پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کند.

در این جلسه دکتر اصفهانی دادستان اصفهان ضمن تبریک هفته امربه معروف ونهی از منکر اظهار داشت: تشکیل مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر یک کار بسیار بزرگ وارزنده می باشد که با ظرفیت مردمی بودن فعالیت های قابل توجهی داشته است.

وی به تاثیرعملکرد گذشتگان در نسل آینده اشاره وافزود: شهید مطهری عنوان می کنداگر مشکل وانحراف در نسل حاضر اتفاق افتاد باید بدانیم در نسل چه کم کاری هایی صورت گرفته است که به این سمت کشیده شده خیلی ازمسائل ومشکلات که جوانان ونوجوانان  منشا آن عملکرد گذشتگان بوده است وکوتاهی هایی که انجام شده است.

دادستان اصفهان به رها بودن فضای مجازی اشاره وبیان داشت: امروز متاسفانه فضای مجازی رها شده است که باید مسئولین جهت ساماندهی این فضا مدیریت جهادی داشته باشند.

دکتر اصفهانی تصریح کرد:وظیفه ما با دید رافت و مهربانی در جامعه است ولی باید با کوتاهی هایی که صورت میگیرد و با لیدرها وکسانی که سازمان یافته کارهایی را برای ایجادهنجار شکنی در جامعه دنبال می کنند به شدت برخورد شود.

وی به مشارکت جویی از مردم اشاره وافزود:مشارکت جویی از مردم نیاز همه دستگاه ها می باشد دستگاه قضا هم چنین نیازی را دارد و بحمد الله با همکاری مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان که یک سازمان مردم نهاد است همکاری بسیار خوبی را داریم خصوصا درتشکیل پرونده شخصیت بسیار کمک حال دادگستری بوده است.

وی در پایان بیان داشت: در ماموریت های نیروی انتظامی استفاده از نیرو های مردمی برای پیشبرد برنامه ها وفعالیتها بسیار مهم است و دستگاه قضایی هم از آمرین به معروف وناهیان ازمنکرحمایت وپشتیبانی خواهد کرد وناظرین هم باید به وظایف خود آشنا باشند وبه قانون اشرافیت داشته باشند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده جانشین مجمع با بیان اینکه مجمع رهروان امر به معروف در قالب پنج قرارگاه فعالیت می کند تصریح کرد: قرارگاه یاوران معروف در زمینه تذکر لسانی فعالیت می کند، قرارگاه مهر و امید در حوزه مساجد با ۲۸۰ مسجد همراهی دارد، قرارگاه ثارالله همراهی با پلیس و دستگاه های امنیتی را برعهده دارد و قرارگاه قسط و عدل که همراهی با اصناف و کارهای ایجابی را انجام می دهد خواهران در این زمینه ها همکاری خوبی داشته اند، خبرگزاری ها در قرارگاه فضای مجازی مقداد بیشترین همکاری و همراهی را داشته اند و یقین داریم بیشتر از این هم می توانند همکاری داشته باشند.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، در خصوص موازی کاری های مجمع با برخی از نهادها مطرح می شود ابراز کرد: مجمع یک نهاد مردمی و ستاد امر به معروف یک دستگاه حاکمیتی و اصل است ما سعی کردیم هماهنگی و همکاری داشته باشیم تابع آیت الله طباطبایی رئیس ستاد امر به معروف هستیم و گزارش همه فعالیت ها را ارائه می کنیم، رهنمودهای ایشان نصب العین ما است و هیچ موازی کاری نداشتیم و هرکجا هم خواسته شود که اقدامی انجام ندهیم اطاعت می کنیم.

لازم بذکر است در پایان جلسه از خبرنگاران که یاوران معروف بودند وهمکاری در برنامه های مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر داشتندبه مناسبت روز خبرنگار و هفته امربه معروف ونهی از منکر تجلیل به عمل آمد.