آشنایی با با سریک، اسب نیم میلیون دلاری سردار آزمون + تصاویر

این بازیکن ۲۷ ساله ایرانی که تاکنون برای باشگاه های مطرحی مثل سپاهان اصفهان، روبین کازان و رستوف توپ زده ظاهرا بیش از ۲۳ راس اسب به ارزش حدودی ۱۰ میلیارد تومان دارد که هر کدامشان هم دارنده یک یا چند عنوان قهرمانی هستند. سردار آزمون اصالتا اهل گنبد کاووس و ترکمن است و از […]

این بازیکن ۲۷ ساله ایرانی که تاکنون برای باشگاه های مطرحی مثل سپاهان اصفهان، روبین کازان و رستوف توپ زده ظاهرا بیش از ۲۳ راس اسب به ارزش حدودی ۱۰ میلیارد تومان دارد که هر کدامشان هم دارنده یک یا چند عنوان قهرمانی هستند.

سردار آزمون اصالتا اهل گنبد کاووس و ترکمن است و از آنجا که اسب در میان ترکمن ها جایگاه ویژه ای دارد او نیز علاقه خاصی به سوارکاری و نگهداری از این حیوان پیدا کرده است. به گفته مورخان ریشه علاقه به اسب ترکمن به بیش از دو هزار سال پیش برمی‌گردد و گنبد کاووس از مراکز مهم پرورش اسب ترکمن است؛ این شهر و آق قلا در نزدیکی بندر ترکمن اصلی‌ ترین مکان‌هایی محسوب می‌شوند که مسابقات سوارکاری در آن برگزار می‌شود.

سریک اسب سردار آزمون

اما در میان ده ها اسبی که سردار در گنبد کاووس دارد و هر از گاهی تصاویرشان را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کند سریک شاید معروف‌ترینشان باشد که چند سال قبل نامش سر زبان‌ها افتاد. سریک اسبی از نژاد «تروبرد» است که مختص کورس هستند و بیشتر به خاطر استفاده از آن در مسابقات سوارکاری شناخته شده‌اند. تروبرد نژادی خونگرم است که به جسارت، سرعت و چابکی شهرت دارد. سریک در حال حاضر به عنوان یکی از پرافتخارترین اسب‌های ایرانی محسوب می‌شود. این اسب حتی موضوع یک فیلم مستند شد که در آن بخش‌هایی از زندگی شخصی سردار آزمون و همچنین علاقه او به اسبدوانی روی پرده سینما رفت.

بعد از تعطیلات نوروز ۹۹ بود که سردار آزمون در زمینه اسب و اسبدوانی بار دیگر خبرساز شد. مهاجم باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ روسیه، ۱۹ فروردین ماه در حراج اسب‌های ۱۸ ماهه استرالیا اقدام به خرید یکی از بهترین پسران فرانکل کرد. قیمت این کره اسب در استرالیا ۵۰۰ هزار دلار (۳۰۹ هزار دلار آمریکا) است و قرار شد پس از این با مالکیت آزمون در کورس‌های استرالیا شرکت کند. سردار همچنین با خرید این اسب نیم میلیون دلاری در استرالیا رکورد خرید گران‌ترین اسب‌های تروبرد نزد ایرانیان را شکست.

اسب سردار آزمون

ماجرای خرید اسب سردار آزمون به قدری پر سر و صدا شد که دیلی تلگراف نیز با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخت: «آزمون زمانی تصمیم به این کار گرفت که به همراه مادرش فیلم Ride Like a Girl را تماشا کرد که داستان زندگی میشل پین و برادرش را نقل کرده است. بعد از دیدن این فیلم، آزمون در یک پیام اینستاگرامی به پین تبریک گفت و از او خواست تا یک اسب را برایش تربیت کند. میشل پین سوارکار ۳۴ ساله‌ای است که چهار سال پیش با قهرمانی در جام ملبورن کاپ، به اولین زنی تبدیل شد که این تورنمنت را فتح کرده.»

بالاخره سردار اسب محبوبش را به قیمت ۵۰۰ هزار دلار خریداری کرد و نام سریک را برای آن انتخاب کرد. گفته می شود این اسب قرار است وارد کورس اسبدوانی ملبورن شود. خانمی که در ادامه تصویرش رو می بینید هم میشل پین نام دارد و قراره اسب سردار رو تربیت کند.

 

منبع: روزیاتو