۶۲۱ هزار دلار ارز قاچاق در سردشت کشف شد

دسته: قاچاق کالا
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

محمد اقدامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، از کشف و محکومیت قاچاق ۶۲۱ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا در سردشت خبر داد و اظهار کرد: در پی وصول اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر انتقال و قاچاق ارز از بازارچه مرزی کیله به کشور عراق، عوامل انتظامی برجک مرزی کیله به یک دستگاه خودروی سانتافه مشکوک و مورد بازرسی قرار دادند.

وی افزود: ماموران انتظامی برجک خودرو سانتافه را که در حال ورود به داخل بازارچه بود متوقف و در بازرسی از آن متوجه اقلام بسته‌بندی مشکوک در زیر صندلی عقب و راننده می‌شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی افزود: ماموران انتظامی، این خودرو را به همراه دو گروه از هنگ مرزی با تامین مناسب به ستاد هنگ مرزی انتقال و در بررسی از بسته‌های مکشوفه مقدار ۶۲۱ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا کشف و مراتب به تعزیرات حکومتی سردشت اعلام شد.

وی بیان کرد: شعبه اول ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز سردشت نیز پس از جری تشریفات قانونی و عدم ارائه اسناد و مدارک محکمه‌پسند از سوی متهم پرونده، وی را علاوه بر ضبط خودرو و ارزهای مکشوفه به نفع دولت پرداخت ۶۹ میلیارد و ۸۹۹ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۱۰ ریال
ریال جریمه نقدی محکوم کردند.

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس، تعزیرات حکومتی مرجع رسمی رسیدگی به پرونده‌های قاچاق ارز و کالا به شمار می‌رود و قاچاق یورو، دلار و لیر از جمله موارد قاچاق ارز در آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود.

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به‌شمار می‌رود که سالانه ده‌ها میلیارد ریال محکومیت برای قاچاقچیان در این استان اعمال می‌شود.


نوشته شده توسط: - 35451 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها