‌ترویج اشرافی‌گری در اصفهان؛ کوتاهی مسئولان در برخورد با “سگ‌گردانی”

دسته: احتکار , اخبار , اخبار مجمع رهروان امربه معروف , اخبار معروف , برنامه رادیویی نقد و نظر , دسته‌بندی نشده , طلاق , عفاف و حجاب , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , مجمع رهروان اصفهان
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه برخی مسئولان نسبت به قانون سگ‌گردانی کوتاهی می‌کنند، گفت: به‌واسطه دوگانه عمل‌کردن مسئولان نسبت به قانون، اشرافی‌گری در جامعه ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان،حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان در ارتباط با ترویج اشرافی‌گری در جامعه اظهار داشت: فقط یکی از موارد اشرافی‌گری «سگ‌گردانی» است؛ متأسفانه در بعضی موارد ما به قانون درست عمل نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه دوگانه عمل کردن مسئولان سبب این اتفاق می‌شود، عنوان کرد: براساس قانون «سگ‌گردانی» اشکال دارد و مسئولان باید نسبت به این قضیه جدی عمل کنند و کوتاه نیایند و اگر دستگاه‌های اجرایی، بهداشتی و قضایی درست و جدی در این مورد عمل کنند این مشکلات پیش نمی‌آید.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: باید از مسئولان قوه قضائیه درباره عملکردشان در رابطه با این موضوع سؤال شود چراکه عدم عمل به قانون و دوگانگی مسئولان نسبت به عمل به قوانین سبب جدی نگرفتن آنها توسط مردم می‌شود.

وی با توجه به سخن مقام معظم رهبری در رابطه با علل بی‌تحرکی مسئولان در نهادهای اجرایی تصریح کرد: نداشتن روحیه انقلابی سبب این اتفاق می‌شود چراکه عملکرد انقلابی یعنی محکم، قاطع، بهنگام و باتدبیر و کارشناسی‌شده عمل کردن و دلیل کم‌تحرکی نهادها نداشتن روحیه انقلابی و جهادی آنهاست.

صادق‌زاده با یادآوری نقش خارج‌نشینان در ممانعت از مطالبه‌گری این موضوع گفت: خارج‌نشین‌ها با فرهنگ و تفکر خودشان پیش می‌روند و این ما هستیم که با پیروی بیهوده از آنها خودمان را به دام می‌اندازیم.

وی افزود: ما خیال می‌کنیم پیروی از خارج‌نشینان دلخواه مردم است درصورتی‌که به‌طور قاطع این‌گونه نیست ولی برخی از مردم و مسئولان به‌‌خاطر الگوگیری از غرب این کار را انجام می‌دهند و این موضوع دوباره به نداشتن روحیه انقلابی، الگو قرار دادن ماهواره‌ها و سایت‌های دلخواه خودشان و نیز کنار گذاشتن حقایق مربوط می‌شود.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: درباره واکسیناسیون سگ‌ها به شهرداری هشدار دادیم و گفتند که این مورد مربوط به سگ‌های ولگرد است، این در حالی است که اصلاً نباید سگ‌ها راهی به شهر پیدا کنند و باید به‌طور جدی جلوی سگ‌گردانی در شهر را بگیریم.


نوشته شده توسط:kazemv - 76 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها