گیلان| چه چیزی سبب شده دختر جوان جامعه ‌تمایل به بی‌حجابی پیدا کند؟

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین غلامحسن تسخیری پیش از ظهر امروز در نشستی در رشت اظهار داشت: ما دارای یک فرهنگ اصیل و راهبردی هستیم و الگو و قانون نیز داریم اما مجریان قانون ما ضعیف هستند و اگر ما بهترین رهبر را داشته باشیم اما در حوزه مجری قانون ضعیف باشیم نمی‌توانیم عملکرد درستی ارائه دهیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان‌ با بیان اینکه حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی از جغرافیای ایران عبور کرده است بیان داشت: اگرچه راه طولانی درپیش داریم اما تا به امروز نیز فرهنگ شهادت و مقاومت را در دنیا گسترش دادیم و صدای ما به گوش رژیم صهیونیستی می‌رسد و تمام معادلات آن را بر هم زده است.

وی با اشاره به اینکه ظلم این است که ما در ادارات به وظایف خود در برابر ارباب رجوع عمل نکنیم عنوان کرد: ما در حوزه امر به معروف و نهی از منکر عملکرد خوبی نداریم و زیبایی آن را به مردم نشان ندادیم و نحوه برخورد و روحیه امر به معروف را به‌درستی در خود ایجاد نکردیم.

عالم دینی اهل سنت: فلسفه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر استسکوت نکردن در مقابل اختلاس‌کنندگان امر به معروف و نهی از منکر استآیت الله علوی گرگانی: طلاب باید در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشند

تسخیری با تأکید بر تقویت روحیه امر به معروف در خود ابراز داشت: مهم‌ترین نکته این است که علل و ریشه رواج منکر در جامعه را بررسی کنیم و ببینیم که به‌طور مثال چه چیزی باعث شد که دختر جوان در جامعه ما تمایل به بی‌حجابی پیدا کرد لذا پیدا کردن این حلقه مفقوده مورد نظر است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان حوزه امر به معروف و نهی از منکر را بسیار گسترده دانست و خاطرنشان کرد: هدف ما در این جلسات عمل به این فریضه الهی است و بایستی ابزارهای هدایتی، معرفتی و رشد و ترقی جامعه را با همفکری یکدیگر برای رشد معنوی جامعه بکار گیریم.

وی با بیان اینکه ازدواج و طلاق از چالش‌های مهم در استان گیلان هستند تصریح کرد: باید دید عملکرد آموزش و پرورش و صدا وسیما برای فرهنگ‌سازی در این موضوعات چقدر بوده است و باید با تشکیل کارگروه‌های تخصصی خروجی مناسبی از این جلسات داشته باشیم.

تسخیری نهاد خانواده در شکل‌گیری شخصیت انسان‌ها را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: چیزی که برای ما در حوزه امر به معروف مهم است تجسس نیست بلکه شناخت آسیب‌های ظاهری جامعه و رفع آنها مدنظر بوده و در اولویت قرار دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز در این جلسه ابراز داشت: برای راه‌اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر در ۴۰ مدرسه شهرستان رشت برنامه‌ریزی کردیم و تا ۲ هفته دیگر اقدامات مربوط به آن را شروع می‌کنیم.

سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی با اشاره به دعوت از ۲۰ اداره برای راه‌اندازی شورای امر به معروف در آنها بیان کرد: برای کشوری که زمانی نوجوانان و جوانان در آن برای رفتن به جبهه‌ها گریه می‌کردند زیبنده نیست که وضعیت امر به معروف در آن این‌گونه باشد.

وی با تأکید بر اینکه ابتدا بایستی اشتباهات افراد در ادارات را به رئیس اداره انتقال دهیم تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلات ما در حوزه دستگاه‌های اجرایی و ادارات وجود دارد و رفع مشکلاتی از قبیل حق‌التدریسی معلمان و مشکلات اعتباری ادارات راهی جز هم‌افزایی ندارد.

اصحابی خواستار معرفی اعضای شورای امر به معروف ادارات ظرف ۱۰ روز آینده شد و خاطرنشان کرد: باید تخلفات مالی، اخلاقی و سیاسی افراد در ادارات را که برای همه مشهود است ابتدا با تذکر دادن و سپس با برخوردهای جدی‌تر برطرف کنیم و جلوی آنها را بگیریم.


نوشته شده توسط: - 34058 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها