گنبدکاووس بیشترین آمار تشکیل پرونده تخلف صنفی

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، علی‌اصغر اصغری از انجام ۴۵۷۹ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی سراسر استان در آذرماه سال جاری خبر داد و با اشاره به اهمیت عملکرد بازرسان در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین نظارت جدی بر عملکرد واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی و ایجاد ثبات و امنیت در سطح بازار از عملکرد بازرسان این سازمان در آذرماه سال جاری خبر داد.

وی تصریح کرد: حضور تاًثیرگذار بازرسان در سطح بازار، تشدید طرح‌های نظارتی، اجرای گشت‌های مشترک با سایر دستگاه‌های مرتبط عاملی موثر در راستای پیشگیری از وقوع تخلفات احتمالی در سطح بازار است.

* ۸۰ درصد گزارشات و شکایات مردمی گلستان مربوط به عرضه کالا است

اصغری افزود: براساس آمار دریافتی تعداد ۷۰۱ مورد گزارش و شکایات مردمی پیرامون خرید و فروش کالا و ارائه خدمات در آذرماه سال ۱۳۹۸ به ستاد خبری این سازمان گزارش شده که از این تعداد ۸۰ درصد (۵۶۰ مورد) از گزارشات مربوط به عرضه کالا و ۲۰ درصد (۱۴۱ مورد) از گزارشات مربوط به ارائه خدمات به شهروندان بوده است.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان گلستان ادامه داد: بیشترین آمار تخلفات به ترتیب مربوط به سیلندرگاز مایع، نرخ حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، انواع نان، پوشاک و خواروبار و … است.

وی تاکید کرد: همچنین بیشترین آمار تشکیل پرونده تخلف مربوط به شهرستان گنبدکاووس و بیشترین آمار ارزش ریالی پرونده‌های تخلفات مکشوفه مربوط به گرگان است.

* تشکیل پرونده تخلف صنفی به ارزش  ۴۸۴ میلیارد ریال و ارسال برای صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی گلستان

اصغری با تاًکید بر اولویت رسیدگی شکایات مردمی در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه با ارائه گزارشی از آمار پرونده‌های تنظیم شده برای متخلفان اقتصادی در این ماه افزود: تعداد ۴ هزار و ۵۷۹ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی در سطح استان به عمل آمد که در این بررسی‌ها تعداد ۴۷۰ واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف این واحدها به ارزش ۴۸۴ میلیارد و ۳۰۵ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۱۶۶ ریال تشکیل و برای صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان گلستان گفت: در پی بررسی‌های به عمل آمده توسط بازرسان این سازمان در این ماه ۵/۶ درصد کل پرونده‌های متشکله منجر به مصالحه و جلب رضایت گشته که شاکیان پرونده‌ها در ازای دریافت حق و حقوق قانونی، تعویض کالای معیوب و یا دریافت خدمات معوق رضایت خود را اعلام کرده و به تبع آن از تشکیل و ارجاء پرونده به ادارات کل تعزیرات حکومتی و دیگر محاکم قضایی اجتناب شد.


نوشته شده توسط: - 35463 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها