کمیته‌ای برای تصمیم گیری در خصوص بی آسیب کردن پسماند‌ها تشکیل شد

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

 به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: امروز پیرامون چند مسئله در دولت بحث شد. ۳۶۰ میلیارد اعتبار برای ۱۲۸ میلیارد تملک دارایی برای طرح‌های آبی چند استان تصویب شد.

وی با بیان اینکه از مدت‌ها قبل گزارشی در مورد پسماند‌ها و زباله‌های بیمارستانی تهیه شده بود و این موضوع در هیئت وزیران مطرح شد، اظهار داشت: بوی بدی در جنوب تهران و از سمت فرودگاه امام خمینی در دولت مطرح شد. برای دفن پسماند‌ها راه حل‌هایی محل بحث و گفتگو قرار گرفت و تاکید شد به سرعت به سرانجام برسد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در مورد استان تهران و پسماند‌های بیمارستانی و مناطقی که پسماند‌ها انتقال داده می‌شد قرار شد شهرداری مسئولیت تهران و حومه را به عنوان مسئول مجری بر عهده بگیرد. کمیته‌ای برای کم آسیب کردن و بی آسیب کردن پسماند‌ها تشکیل شد تا تصمیماتی اتخاذ شود. برای کل کشور هم وزارت کشور مسئولیت پیدا کرد در این زمینه مسئولات مقتضی را بپذیرند.

ربیعی تاکید کرد: برای کاهش مصرف پلاستیک نیز بحثی مطرح شد. در برخی کشور‌ها دنیا این‌ها ممنوع شده است و ما باید به عنوان فرهنگ عدم استفاده از نایلون‌های شیمیایی و پلاستیکی را فرهنگ سازی کنیم.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر لایحه مبارزه با فساد وارتقای سلامت اداری بود که درخواست دارم مجلس محترم این لایحه را در اولویت قرار دهند.

ادامه دارد…


نوشته شده توسط: - 33003 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها