کشف ۵۰ انبار احتکار در زنجان

دسته: احتکار
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

مرتضی ممیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از پرونده‌های حساسی که با جدیت در تعزیرات حکومتی دنبال شده و به سرعت رسیدگی می‌شود، پرونده‌های مربوط به احتکار است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه از آغاز سال‌جاری ۵۰ پرونده احتکار در تعزیرات حکومتی استان زنجان تشکیل شده است، گفت: این پرونده‌ها از محل کشف و شناسایی ۵۰ انبار احتکار کالا تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه از کل انبارهای شناسایی شده ۴۳ انبار در شهرستان زنجان و هفت انبار در شهرستان ابهر بوده است، اضافه کرد: به محض کشف کالاهای احتکار شده در محل، انبار توقیف شده است.

ممیزی به برخی از کالاهای کشف شده از این انبارها اشاره کرد و گفت: کشف ۷۰ تن برنج ایرانی و خارجی، ۱۵ تن حبوبات، قند و … از جمله کالاهای کشف شده از این انبارها بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در نهایت با رسیدگی به پرونده‌ها عاملین احتکار، علاوه بر الزام به عرضه کالاها به نرخ مصوب دولتی به پرداخت جریمه نقدی بالغ به پرداخت ۱۵ میلیارد ریال محکوم شدند. 

وی در ادامه به بیشترین تخلفات صنفی رخ داده در استان نیز اشاره کرد و گفت: گران‌فروشی در صدر تخلفات ثبت شده در سال‌جاری قرار دارد.

ممیزی از ورود ۵۴۵ پرونده گرانفروشی به تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد و افزود: تخلفات عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


نوشته شده توسط: - 32114 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها