کشف ۷۰ میلیارد کالای قاچاق در فارس/توقیف ۵۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف

دسته: قاچاق کالا
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز چهارشنبه ۱۳ آذرماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۷۰ میلیارد کالای قاچاق در فارس

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان خرم بید، ۳ هزار و ۲۰۰ طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش ۷۰ میلیارد ریال کشف شد.

سردار رهام بخش حبیبی اظهار داشت: مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی شهید “جنتی فر” شهرستان خرم بید، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به ۲ دستگاه کامیون مظنون و آن‌ها را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

او ادامه داد: در بازرسی مأموران انتظامی از این ۲ خودرو، ۳ هزار و ۲۰۰ طاقه پارچه خارجی و قاچاق فاقد مدارک قانونی و گمرکی، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در این رابطه ۲ متهم دستگیر شدند، افزود: ارزش این محموله قاچاق بنا به اظهار نظر کارشناسان مربوطه، ۷۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سردار حبیبی با بیان اینکه متهمان ضمن تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، تأکید کرد: مبارزه بی امان با قاچاق کالا به صورت ویژه در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی استان فارس قرار دارد.

کشف ۹ کیلو تریاک از خودرو کشنده ولوو در کوار

فرمانده انتظامی کوار از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۹ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ علی بابایی اظهار داشت:ماموران پاسگاه آبگرم حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو کشنده ولوو مشکوک و آن را متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو میزان ۹ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در قسمت بار تریلر جا سازی شده بود کشف شد، اظهار داشت: در این خصوص یک نفر سوداگر مرگ نیز دستگیر و برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کوار تاکید کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان را نخواهد داد.

۴۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق در خودرو پراید

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان از کشف ۴۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ داوود امجدی گفت: مأموران انتظامی پاسگاه “چهار برکه” این شهرستان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور بندرعباس – لارستان به یک دستگاه پراید مظنون و آن را متوقف کردند.

او ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، ۴۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق کشف و در این رابطه یک متهم دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان گفت: ارزش این محموله بر اساس اعلام نظر کارشناسان، ۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

توقیف ۵۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از توقیف ۳۵ دستگاه موتورسیکلت و ۱۵ خودرو متخلف طی یک هفته گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار گفت: طی یک هفته گذشته، طرح برخورد با موتورسیکلت سواران و خودرو‌های متخلف توسط پلیس این شهرستان اجرا و ۳۵ دستگاه موتورسیکلت و ۱۵ خودرو متخلف توقیف شدند.

او افزود: خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های توقیفی با ایجاد صدای ناهنجار و مزاحمت صوتی برای شهروندان، حرکت در جهت مخالف مسیر مجاز، حرکات نمایشی، حرکت در پیاده رو و عدم استفاده از کلاه ایمنی برای خود و دیگران ایجاد خطر می‌کردند که توقیف و روانه پارکینگ شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد خاطر نشان کرد: هدف پلیس از اجرای این طرح‌ها، افزایش امنیت، آسایش و آرامش مردم است و شهروندان نیز ضمن رعایت قوانین و مقررات و رعایت نکات ایمنی، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.


نوشته شده توسط: - 34448 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها