کشف ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت از تانکر نفتکش در کرمان/ شناسایی ۴ انبار احتکار کالا در استان زنجان

دسته: احتکار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

کشف ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت و گاز از تانکر نفتکش در کرمان/ شناسایی ۴ انبار احتکار کالا در استان زنجانبه گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از  خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری با اشاره به آمار کلی شعب بدوی اظهار کرد: تعداد ۳۴۴ هزار و ۳۳۳ پرونده وارده، ۳۳۸ هزار و ۶۶ پرونده مختومه و ۴۸ هزار و ۹۶۴ پرونده مانده در تعزیرات موجود است.

وی افزود: عملکرد این سازمان امسال نسبت به سال گذشته ۲۹۲ درصد رشد داشت، همچنین محکومیت ۱۷۳ هزار میلیارد ریالی متخلفان داشتیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اجرای احکام ۱۹۸ هزار و ۳۵۳ پرونده وارده کالا و خدمات، ۳۰ هزار و ۹۵۲ پرونده مربوط به ارده قاچاق و ۲۱ هزار و ۱۸۸ پرونده در زمینه بهداشت، دارو و درمان، ۷۷۰ میلیارد ریال اعاده حق شاکی وارده به اجرای احکام و مبلغ ۴۶۱ میلیارد تومان وارده به اجرای وصولی در حق صندوق دولت بود.

رایگانی تصریح کرد: کل پرونده‌ها در ۷ ماهه نخست سال نسبت به بازه مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشت که این رقم در بحث قاچاق رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به طرح اربعین نیز بیان کرد: برای اجرای طرح اربعین تعداد ۱۲۵۶ اکیپ گشت مشترک تشکیل شد که ۵ هزار و ۸۸ مورد بازرسی انجام دادند. تعداد یک هزار و ۸۷۸ واحد دارای تخلف، ۲ هزار و ۳۲ واحد بدون تخلف، یک هزار و ۱۷۸ واحد نیازمند تذکر برای اصلاح تخلف شناسایی شدند و در این میان ۲ هزار و ۴۱۷ پرونده تشکیل شد و متخلفان به پرداخت ۳۷ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی با اشاره به کشف ۳ محموله فرآورده نفتی به مقدار ۹۴ هزار لیتر در شهرستان بیجار در استان کردستان از قاچاقچیان گفت: علاوه بر ضبط محموله حکم به پرداخت ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جزای نقدی برای متخلفان صادر شد که این حکم اجرایی شده است.

وی ادامه داد: قاچاقچی ۱۱۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند در شهرستان دیواندره به پرداخت ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به استان خراسان رضوی افزود: مأموران هنگ مرزی تایباد از یک تبعه افغانی ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار روپیه معادل ۷۲۰ میلیون تومان را در جعبه‌های بیسکویت کشف کردند و پرونده در حال رسیدگی است.

رایگانی گفت: مأموران مستقر در ترمینال پرواز‌های خارجی از یک تبعه عراقی ۳۶ میلیون و ۹۸۵ هزار دینار عراقی و ۴۱ هزار و ۹۰۰ دلار آمریکا را کشف و ضبط کردند.

وی افزود: ماموران همچنین از مسافر دیگری مقدار ۵۳ هزار دلار آمریکا را کشف کردند.

سخنگوی تعزیرات حکومتی به تشکیل پرونده در استان ایلام اشاره کرد و گفت: محموله سیگار قاچاق در شعبه اول دره شهر کشف شد و پرونده این تخلف به ارزش ۳ میلیارد و ۴۶۶ میلیون ریال در حال رسیدگی است.

وی تصریح کرد: پرونده قاچاق محموله پارچه به ارزش یک میلیارد و ۸۱۶ میلیون ریال نیز در شعبه اول تعزیرات مهران در دست رسیدگی است.

رایگانی همچنین اشاره‌ای به قاچاق گوشی تلفن همراه در فارس کرد و افزود: عامل قاچاق ۹۶۱ دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق در شهرستان فیروزآباد به پرداخت ۲۸ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد و متهم به علت عجز از پرداخت جریمه در زندان به سر می‌برد.

وی ادامه داد: قاچاقچی البسه زنانه در شهرستان کازرون به پرداخت ۱۳ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

رایگانی از تشکیل پرونده در آذربایجان غربی خبر داد و‌ گفت: متهمان قاچاق ۶۲۴ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا به ضبط ارز مکشوفه و پرداخت ۶۹ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی افزود: عامل قاچاق ۴۶ هزار و ۱۴۰ لیتر نفت سفید در شهرستان ارومیه به ضبط سوخت مکشوفه و پرداخت ۳۵ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

رایگانی به آمار تشکیل پرونده در استان سمنان نیز اشاره‌ کرد و افزود: متهم حمل ۵ هزار و ۷۱۷ بسته سیگار قاچاق در شاهرود به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

بیشتر بخوانید: محکومیت میلیاردی شرکت تولیدی قند و شکر در تبریز

وی ادامه داد: پرونده تخلف یک شرکت تولیدی به دلیل عرضه خارج از شبکه و عدم ایفای تعهدات ۲ هزار تن شمش آلومینیومی به ارزش ۷۰ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی از کشف ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت و گاز از یک تانکر نفتکش در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: متهم به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد که این حکم اجرایی شده است.

وی همچنین با اشاره به شناسایی ۴ انبار احتکار کالا در استان زنجان گفت: این انبار‌ها به صورت سرزده مورد بازرسی قرار گرفتند و پس از احراز تخلف، حکم به الزام عرضه کالا‌ها به نرخ دولتی صادر و متهمان به پرداخت یک میلیارد و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی با اشاره به کشف و تشکیل پرونده به ارزش ۲ میلیارد تومان در استان یزد گفت: با هوشیاری ماموران، محموله قاچاق قطعات، لوازم خودرو و عدسی عینک در گلوگاه شهید مدنی مهریز کشف و پرونده به ارزش ۲ میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

در حال تکمیل…

تشکیل بیش از ۳ هزار پرونده تخلفاتی در تعزیرات حکومتی


نوشته شده توسط: - 34050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها