پاسخ هنجارشکنان به تذکر لسانی یک بسیجی در کاشان+ فیلم

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۶ آبان ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، نامش محمدباقر است؛ بسیجی مخلصی که جان خود را برای این نظام و انقلاب بر کف دست گذاشته است و بی‌مزد و منت و گمنام برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و در کنار دیگر محمدباقرهای زمان خدمت به اسلام و نظام را بر همه چیز مقدم می‌داند.

دشمنان نظام و انقلاب نیز این ارادت بسیجیان مخلص را بر نمی‌تابند و از هیچ تلاشی برای به انحراف‌کشیدن جوانان ما دریغ نمی‌کنند و بر همین اساس هستند افرادی که ظاهربینانه در مسیری قدم بر می‌دارند که انتهای آن جز پشیمانی و افسوس دستاورد دیگری ندارد اما صدافسوس که کار از کار گذشته است.

محمدباقر با وجود جراحتی که داشت لبخند از روی لبانش محو نمی‌شد و در آن مدتی که با او هم کلام بودیم شیرینی و حلاوت سخنش باعث شده بود که  ما جذب کلام و سخنان نافذ او بشویم؛ شهادت آرزویش بود و تمام هزینه‌های در این مسیر را نیز با جان و دل خریدار بود.

امر به معروف و نهی از منکر عامل بازدارنده بسیاری از کَج رفتاری‌ها است که به واسطه آن می‌توان جامعه‌ای را اصلاح کرد اما هستند افرادی که تاب و تحمل تذکر را ندارند و در مقابله با این موضوع ممکن است واکنش‌هایی از خود نشان دهند که فرجام آن پشیمانی باشد.

محمدباقر رجایی بسیجی کاشانی است که با مشاهده برخی ناهنجاری‌ها توسط عده ای از جوانان پس از تذکر لسانی با واکنش آنان مواجه شده و به وی با سلاح سرد آسیب رساندند؛ خبرنگار تسنیم چند دقیقه‌ای با این بسیجی به گفت‌وگو نشست که شرح آن را در ذیل می خوانیم:

تسنیم: محمدباقر! از شب حادثه برای ما بگو.

رجایی: بامداد روز جمعه بود؛ ساعت از نیمه شب گذشته بود و من با تنی چند از بسیجیان پایگاه محله بر اساس حکمی که از سوی حوزه مقاومت بسیج کاشان برای ما صادر شده بود در قالب «گشت رضویون» در پارک‌ها، تفرج گاه ها و معابر محدوده اعلامی گشت‌زنی داشتیم.

برخی از همسایگان به ما اعلام کردند که چند خودرو با انجام حرکاتی نامتعارف در خیابان موجب سلب آسایش ما شدند و بر همین اساس برای بررسی صحت و سقم موضوع به محل اعلامی حرکت کردیم و پس از رسیدن به آن نقطه متوجه حرکات نامتعارف دو خودرو در آن منطقه شدیم.

ما در آغاز به صورت ارشادی تذکراتی به سرنشینان و رانندگان آن خودرو دادیم تا بدانند با اقداماتی که انجام می‌دهند موجب سلب آسایش همسایگان شدند اما متاسفانه این موضوع را برنتافتند و با بسیجیان درگیر شدند در حالی که ما از سوی حوزه مقاومت بسیج حکم ماموریت داشتیم و این حکم را نیز به آنان ارائه کردیم.

سکوت نکردن در مقابل اختلاس‌کنندگان امر به معروف و نهی از منکر استمهم ترین رسالت ستاد احیای امر به معروف حفظ معنویت شهر قم استامام جمعه رشت: بسیاری از معضلات اجتماعی با احیاء فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر رفع می‌شوند

تسنیم: در زمان درگیری چه اتفاقی افتاد؟

رجایی: در حین درگیری متوجه شدیم یکی از رانندگان خودرو سلاح سرد به دنبال دارد؛ به یکباره آن راننده با سلاح سردی که به همراه داشت مرا از ناحیه پهلو مورد جراحت و آسیب قرار داد و پس از آن قصد متواری شدن از محل حادثه را داشت و دیگر بسیجیان هرچه تلاش کردند نتوانستند از وی ممانعت به عمل آوردند.

برادرم در آن شب نیز جزء بسیجیان حاضر در محل حادثه بود؛ زمانی که می‌خواست از متواری شدن آن راننده جلوگیری به عمل بیاورد با خودرو به برادرم هجمه آورد که به لطف خدا برای او مشکلی به وجود نیامد و آن دو خودرو همراه با سرنشینان و رانندگان از محل متواری شدند.

تسنیم: جراحت وارد شده عمیق بود؟

رجایی: خون نسبتا زیادی به خاطر جراحت وارد شده از بدن من خارج شده بود اما خداوند متعال عنایتی خاصی به من داشت که بر اثر این جراحت مشکل خاصی برای من به وجود نیامده بود و بر همین اساس بلافاصله به مرکز درمانی مراجعه و تا دو روز نیز تحت مداوا قرار داشتم.

پس از طی مراحل درمان از بیمارستان مرخص شدم و بنا به دستور پزشک باید چند روزی را به صورت مطلق استراحت کنم تا درد آن التیام یابد؛ جراحت وارده نسبتا عمیق بود اما خوشبختانه آسیبی به دیگر اعضای بدن وارد نشده است که برای این موضوع خداوند را شاکر هستم.

تسنیم: ضارب و دیگر افراد در چه وضعیتی قرار دارند؟

رجایی: خوشبختانه فرمانده سپاه کاشان، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان این شهرستان، عوامل اطلاعاتی و همکارانشان تلاش‌های بسیار زیادی را برای شناسایی و دستگیری ضارب و دیگر افراد سهیم در این درگیری داشتند و شبانه‌روز برای دستگیری عوامل تلاش کردند.

خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته همدست ضارب در همان ساعات اولیه  توسط ماموران نیروی انتظامی شهرستان کاشان دستگیر و تلاش برای شناسایی و دستگیری ضارب توسط عوامل انتظامی این شهرستان ادامه داشت که خوشبختانه شناسایی شد.

ضارب پس از این واقعه از شهرستان کاشان خارج شده بود که خوشبختانه محل اختفای وی توسط عوامل اطلاعاتی، نظامی و انتظامی شناسایی و ساعاتی قبل در یکی از استان‌های کشور دستگیر شد.

تسنیم: سخن آخر؟

رجایی: من به عنوان یک بسیجی و در قالب امر به معروف و نهی از منکر به عده‌ای از جوانان و همشهریان خود به جهت برخی اقدامات نامناسب و ناهنجاری‌های ایجاد شده به صورت لسانی تذکر دادم در حالی که اگر از سوی حوزه مقاومت بسیج نیز مامور به خدمت نبودم تذکر لسانی را وظیفه خود می‌دانستم.

این اقدامات دور از شان جامعه اسلامی به ویژه دارالمومنین کاشان است و از مسئولان مربوطه به ویژه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان، عوامل انتظامی و سایر عوامل دخیل در این امر تقاضا دارم تا با مقابله با این افراد درس عبرتی برای مخلان نظم و امنیت مردم فراهم سازند.

آمران به معروف و ناهیان از منکر مظلوم‌ترین افرادی هستند که بی‌مزد و منت و بر اساس وظیفه دینی و شرعی خود تذکر لسانی می‌دهند اما متاسفانه برخی افراد با اقداماتی که انجام می‌دهند موجب می‌شوند تا این واجب دینی در جامعه کمرنگ شود در حال که این مهم می‌تواند آثار سوء به دنبال داشته باشد.

مسئولان مربوطه به ویژه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کاشان ضمن پیگیری این موضوع تا حصول نتیجه ساز و کاری تدوین کند تا آمران به معروف و ناهیان از منکر در این راه که واجب شرعی نیز هست، از مصونیت کافی برخوردار باشند تا برخی افراد به خود اجازه تعرض ندهند.

گزارش از مرتضی نجف‌زاده و روح‌الله بیابانی


نوشته شده توسط: - 34050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها