معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۰ دی ۱۳۹۸

احمد قنبریان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هیئت‌های استانی نظارت بر انتخابات در آخرین مراحل بررسی صلاحیت‌های کاندیداها قرار دارند، اظهار کرد: طبق جدول زمان‌بندی انتخابات هیئت‌های نظارت با کسب نظر هیئت مرکزی فردا، ۲۱ دی‌ماه نتیجه بررسی صلاحیت‌ها را به فرمانداری‌ها اعلام می‌کنند.

وی ۲۲ دی‌ماه را زمان اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها به کاندیداها توسط فرمانداری‌ها دانست و افزود: کاندیداهای رد صلاحیت شده پنج روز فرصت دارند اعتراض یا شکایت خود را به شورای نگهبان از طریق دفاتر استانی ارائه کنند.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان، حق انتخاب شدن را یک حق شهروندی دانست و تصریح کرد: در همه نظام‌های سیاسی دنیا در همه کشورها حق انتخاب شدن دارای شرایط و ضوابطی است که توسط قانون تعریف می‌شود و لازمه آن اثبات و احراز آن شرایط و ضوابط است.

قنبریان با اشاره به تفاوت رد صلاحیت با عدم احراز صلاحیت، اضافه کرد: عدم احراز صلاحیت کاندیداها ناشی از ناکافی بودن استعلامات و بررسی‌های محلی در رد یا تایید است، اما رد صلاحیت به واسطه عدم برخورداری از شرایط ایجابی است لذا بررسی صلاحیت‌ها براساس شرایط ایجابی و سلبی صورت می‌گیرد.

وی بررسی صلاحیت کاندیداها را یک تکلیف قانونی و شرعی دانست و یادآور شد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند انتخابات حق‌الناس محسوب می‌شود و لذا بررسی صلاحیت‌ها مطالبه مردمی از برگزارکنندگان انتخابات است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات گیلان با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌ها معتقد به جریان انقلاب هستیم؛ نه اصلاح‌طلب و اصولگرا، عنوان کرد:‌ از ۲۲ دی‌ماه به مدت ۲۰ روز مهلت بررسی شکایت در شورای نگهبان است و کاندیداهایی که در این مرحله رد می‌شوند دیگر امکان شکایت ندارند.

قنبریان ۲۲ بهمن را زمان اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: از ۲۳ بهمن به مدت یک هفته فرصت تبلیغات انتخاباتی است و لذا مردم ویژگی‌های کاندیداهای اصلح را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام


نوشته شده توسط: - 35638 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها