قیام امام حسین (ع) برپاگر عدالت، احیای دین اسلام و مقابله با ظلم، جور و فساد

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، ماموستا عبدالسلام امامی حرکت عظیم امام حسین (ع) و نقش آن در پیشرفت نهضت اسلامی را یکی از مهمترین پیامد‌های عاشورا عنوان کرد.

او با بیان اینکه علما و بزرگان اهل سنت احترام و ارادت ویژه‌ای به امام حسین (ع) دارند، اضافه کرد: این ارادت تا حدی است که حتی دانشمندان اهل سنت در اشعار و نوشته‌های خود نشان داده‌اند که مرید و مخلص اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هستند.

خطیب جمعه مهاباد امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه احاد جامعه اسلامی دانست و در این میان وظیفه امام جماعات و واعضان دینی راخطیر‌تر از دیگران دانست.

امام جمعه مهاباد باشاره به نزدیک شدن به مهرماه وآغاز سال تحصیلی جدید همیاری مردم را در کمک به دانش آموزان بی بضاعت خواستارشد.

او در بخش دیگری از خطبه‌های امروز شهادت امام سجاد (ع) را تسلیت گفت و به جایگاه اهل بیت در دیدگاه اهل سنت اشاره کرد.

سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه امروز مهاباد حجت الاسلام والمسلمین دیرباز نماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بود که در سخنانی با اشاره به وجود امتحانات الهی در زندگی برلزوم استقامت مسلمین در برابر مشکلات وآلوده نشدن به معصیت وانتخاب مسیر اشتباه وحرام تاکید کرد.


نوشته شده توسط: - 32115 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها