فعالیت قرارگاه مهر و امید در ۵۰ مسجد اصفهان آغاز شد

دسته: اخبار مجمع رهروان امربه معروف
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رزمایش توجیهی ناظرین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در قالب گام دوم انقلاب اسلامی، شامگاه چهارشنبه در سپاه ناحیه امام صادق (ع) و با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای حضرت سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه برگزار شد.

رزمایش توجیهی ناظرین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان (طرح شهید نادر مهدوی) اهدافی نظیر آشنایی با اتاق عملیات روانی قرارگاه فضای مجازی، استفاده از نرم‌افزار ناظر برخورد با کشف حجاب و برنامه‌های مساجد قرارگاه مهر و امید را در پیش داشت.

انقلابی‌وار عمل می‌کنیم

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به فعالیت این مجمع اظهار داشت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر پس از ۲ سال با قوت و قدرتی بیشتر به عرصه میدانی پای گذاشته است و اجازه ایجاد ناهنجاری‌ها را نخواهد داد. همواره باید امیدوار بود چرا که مقام معظم رهبری نیز به صورت قوی و جدی پای نظام ایستاده‌اند و ما سربازان ایشان هستیم.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده ادامه داد: ما روحانیان لباسی که بر تن داریم امر به معروف و نهی از منکر است، ما در بحث امر به معروف و نهی از منکر کوتاه نخواهیم آمد و این در حالی است که اخیرا شاهد شهادت عده‌ای از روحانیون بودیم، این موضوع ناشی از عدم مبارزه با فساد بوده است.

وی درباره موضوع عفاف و حجاب بیان کرد: امروزه نیز انقلابی‌وار عمل می‌کنیم و در این راستا با همکاری پلیس و نیروهای بسیج در کیوسک‌های فعال پلیس بحث عفاف و حجاب را دنبال خواهیم کرد.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان افزود: طرح قرارگاه مهر و امید در بیش از ۵۰ مسجد با هدف ریشه‌کن کردن محلهها از فقر و  اعتیاد، ترغیب به ازدواج، منع طلاق و رشد موالید فعالیت خود را آغاز کرده است و در ایام نوروز سال جاری نیز ۲ هزار فقیر شناسایی و ۴ هزار سبد غذایی توزیع شد.

فتنه‌ای که دامن همه مردم را خواهد گرفت/ تقدم مسئولان بر مردم در زمینه امر به معروف و نهی از منکرنظارت گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر در چهارمحال و بختیاری تشدید می‌شودعیادت خانواده شهدا از جانباز امر به معروف+ فیلم

با کمبود مربی فضای مجازی مواجه هستیم

محمدرضا یوسفی، مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان پیرامون هادیان اقتصادی تصریح کرد: با توجه به معضلات شدید و مسائل اقتصادی نظیر اختلاس، احتکار، قاچاق و غیره، تربیت هادیان اقتصادی از جمله کارهای خوبی بود که در این مدت رخ داد و در این راستا کارگروهی با وجود افراد متعدد شکل گرفت.

وی بیان کرد: هدف ما این است که هادیان اقتصادی نیز همانند هادیان سیاسی توانمند باشند و بتوانند در مسائل اقتصادی از خود روشنگری به خرج دهند و به عنوان بازوان سیستم نظاره‌گران اقتصادی استان عمل کنند. هادیان اقتصادی طی یک دوره ۱۸ ساعته آموزش‌های لازم را آموخته‌اند و در مرحله دوم و سایر مرحله‌ها نیز داوطلبانی جذب خواهند شد و تعداد محدودی از آن‌ها به صورت تخصصی آموزش می‌بینند.

مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه مسائل فضای مجازی نیز عده‌ای آموزش‌های لازم را گذرانده‌اند و همچنین برادران و خواهران علاقه‌مند می‌توانند مشخصات خود را به مجمع رهروان اعلام کرده و در مراحل بعدی دوره‌ها مشارکت کنند، این در حالی است که پرورش مربی فضای مجازی از دیگر کارهای ما به شمار می‌رود چرا که ما حتی به تعداد انگشتان دست خود مربی فضای مجازی نداریم.

وی اظهار داشت: موضوعات درسی دوره‌های فوق تعریف شده و امید است که با این مراحل و پرورش برادران و خواهران به ناهنجاری‌های اجتماعی موجود خاتمه دهیم.

 


نوشته شده توسط:8najaf2 - 3 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها